Giriček doveo Memphis do pobjede

GIRIČEK je s 18 koševa, 5 skokova i 3 asistencije doveo Memphis do pobjede protiv Orlanda, 99:86.

Gosti iz Floride dobro su započeli susret, a posebice najbolji strijelac lige Tracy McGrady, koji je u prvom poluvremenu ubacio 25 poena. Tako je Orlando otišao na odmor s prednošću od deset koševa (57-47). No, kad je stao McGrady, stali su i gosti. Domaćini su u trećoj četvrtini napravili niz 18-4 i prije posljednjih dvanaest minuta imali su vodstvo 68-64. Nakon toga uslijedila je još jedna ´ubitačna´ serija (15-2) i više nije bilo spasa za Orlando.

Briljirao je hrvatski reprezentativac Gordan Giriček, koji je bio najefikasniji kod domaćina. Za 26 minuta ubacio je 18 poena (šut 6-14), pogodivši čak četiri trice iz šest pokušaja. Tome je pridodao 5 skokova i 3 asitencije.

´Svakog dana smo sve bolji. Imamo mladu momčad i još ćemo napredovati´, istaknuo je Giriček.

Uz njega, istakli su se Pau Gasol sa 12 koševa i 10 skokova, a Stromile Swift i Mike Batiste ubacili po 13 poena.

Kod Orlanda najbolji je bio Tracy McGrady sa 35 koševa.

Kevin Garnett ubilježio je treći ´triple-double´ sezone. Za pobjedu Timberwolvesa u gostima kod Chicaga postigao je 25 poena, 15 skokova i 10 asista. Radoslav Nesterović i Troy Hudson dodali su po 23 koaša.

Jalen Rose sa 22 koša bio je najbolji kod Chicaga, za koje nije igrao Dalibor Bagarić.

Prošlosezonski finalisti New Jersey Netsi lako su se na svom terenu obračunali s Kukočevim Bucksima 110-90. Bila je to 12 uzastopna domaća pobjeda Netsa. Lucious Harris sa 25 koševa imao je učinak sezone, Kenyon Martin dodao je 21, a Jason Kidd 10 koševa 9 asista i 5 skokova.

Toni Kukoč je i dalje na listi ozlijeđenih, a najefikasniji u redovima Bucksa bio je Sam Cassell sa 25 poena.

Miami je na svom terenu u posljednjoj četvrtini razbio Celticse, dopustivši im tek 9 poena. Na kraju su slavili sa 20 koševa viška (90-70), ubilježivši drugu pobjedu protiv Bostona u samo deset dana. Eddie Jones ubacio je 28, a Vladimir Stepania 14 koševa za Miami.

Paul Pierce sa 19 i Antoine Walker sa 16 poena bili su najbolji kod Celticsa, za koje nije igrao Bruno Šundov.