Giriček doveo Orlando do pobjede

NAKON 40 dana i 19 izgubljenih utakmica, Orlando je protiv Phoenixa napokon došao do druge ovosezonske pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu bio je naš Gordan Giriček sa 19 poena, stopostotnim šutom, četiri skoka i tri asistencije. Iako je momčad iz Phoenixa vodila tijekom cijele utakmice, u jednom trenu čak 22 razlike, Magicsi su se vratili i svladali Sunse 105:98.

Giriček je na terenu proveo 32 minute, uputio je tri šuta za dva poena, tri šuta za tri poena, a četiri puta gađao je slobodna bacanja. Sve je ušlo.

"Napokon smo upisali pobjedu. Već smo zaboravili kakav je to osjećaj. Premda smo još jednom loše otvorili utakmicu nismo se predali," kazao je hrvatski reprezentativac.

Najbolji uz Giričeka bili su Gooden (21 poen, šut 9-19, 8 skokova), Howard (19 poena, šut 6-12) i McGrady (16 poena, šut 5-17, 11 skokova i 9 asistencija).

Najveća zvijezda Orlanda, koji je zadnji puta slavio u prvoj utakmici sezone protiv Knicksa, Tracy McGrady izjavio je kako je ovo «najbolji comeback u kojem je ikad sudjelovao».

Sunse su predvodili Shawn Marion (29 koševa i 17 skokova) i Penny Hardaway (22 koša, 8 asistencija).

Trijumfom protiv Sunsa momčad s Floride izbjegla je postati šesta momčad u povijesti lige koja je nanizala 20. poraza.

Rekord još uvijek drži Cleveland (1981) sa 24 utakmice bez pobjede. Međutim, i dvoboj protiv Sunsa loše je počeo.

Gosti su u prvoj četvrtini vodili sa 22 koša razlike, a na koncu prve četvrtine imali su 18 koševa prednosti (41:23). U nastavku utakmice Orlando se ipak pribrao i predvođen četvorkom - Drew Gooden, Tracy McGrady, Gordan Giriček, Juwan Howard, polako je dostizao prednost suparnika.

Ostale utakmice

U New Orleansu Hornetsi su pobijedili Milwaukee Buckse 91:85. Jamaal Magloire je ubacio 20 koševa i uhvatio 11 lopti, dok je Baron Davis upisao 18 koševa i 10 asistencija. Prvi strijelac Bucksa bio je Desmond Mason (17). Toni Kukoč nije nastupio zbog ozljede leđa.

Aktualni NBA prvaci, San Antonio Spursi nisu imali previše problema protiv Chicago Bullsa. Gosti su na koncu slavili 96:82. Manu Ginobili je postigao 26 koševa, Tim Duncan (14 skokova) i Rasho Nesterović postigli su po 17 koševa. Jamal Crawford (26) i Antonio Davis (16 koševa i 13 skokova) jedini su bili raspoloženi u Chicagu.

Gostujuću pobjedu upisao je i Boston protiv Utah Jazza (102:80). Eric Williams (19), Mike James (18) i Paul Pierce (14) bili su najefikasniji u dresu Celtica, a Matt Harpring (17) u redovima domaćih.

Rezultati susreta NBA lige:

New Orleans - Milwaukee 91:85 (Toni Kukoč ne igra za Milwaukee zbog ozljede leđa)

Chicago - San Antonio 82:96

Utah - Boston 80:102