Giriček otišao, Utah počeo pobjeđivati

U PETAK navečer je odigrano deset utakmica NBA lige, a nakon dugo vremena pobijedila je Utah. U gostima kod Orlanda su bili uvjerljivi 113:94.

Nakon sedam poraza zaredom i bez Gordana Giričeka u sastavu Utah je pobijedila jednu od najjačih momčadi Istočne konferencije, ali i momčad koja je u negativnoj seriji (četiri pobjede u zadnjih deset utakmica).

Utakmica u Orlandu je bila neizvjesna do početka drugog poluvremena, ali u trećoj i četvrtoj četvrtini Utah je napravila plus 20 i na kraju uvjerljivo slavila.

Iznenađenje kod Utaha je bio Paul Millsap koji je postigao 28 poena (šut 11:15) i imao 7 skokova, te je bio glavni razlog zašto je Utah prekinula dugi niz poraza. Standardno odličan je bio Carlos Boozer sa 24 poena, 9 skokova i 8 asistencija.

Jedini koji je u Orlandu pokušavao oduprijeti se te noći jačem suparniku bio je Hido Türkoglü, ali njegovih 27 poena i 6 asistencija nije mnogo pomoglo.

Šest dvoznamenkastih u Bostonu

Boston se nakon domaćeg poraza od Detroita iskalio na Chicagu i pobijedio 107:82. Čak šest igrača Bostona je postiglo dvoznamenkasti broj poena, a među njima najviše Paul Pierce (22, uz 7 skokova).

Čudnovata utakmica odigrana je u Mineapolisu, gdje je Indiana nakon prve dionice vodila 40:20. No, to im nije pomoglo i Minnesota je uvjerljivo slavila 131:118. Čak tri igrača Minnesote su postigli preko 20 poena - Al Jefferson (29), Sebastian Telfair (27) i Antoine Walker (23).

Portland je ostvario i desetu pobjedu zaredom (što je najduži niz nepobjedivosti neke NBA momčadi ove sezone). Pobijedili su još jednu egal utakmicu - sa 99:96 su svladali Denver.