Giriček s 11 koševa sudjelovao u pobjedi Utaha

SINOĆ su održana tri susreta američke NBA lige. Od hrvatskih košarkaša nastupio je jedino Gordan Giriček koji je za 31 minuti igre postigao 11 koševa i tako pridnio pobjedi Utaha na Los Angelesom.

Tako, nakon što je protiv Philadelphie ubacio sezonski rekord od 23 koša, Giriček se istakao i u sinoćnjoj pobjedi Jazza u gostima.

Utahu je put do pobjede bio otvoren i neigranjem drugoga strijelca lige Kobea Bryanta, koji je dobio dvije utakmice suspenzije zbog namjernog udaranja igrača Memphisa Mikea Millera.

No, i bez Bryanta, Lakersi su se odlično držali, sve do zadnjih 77 sekundi, kada im je Keith McLeod ubacio pobjednička četiri koša zaredom.

Rus Andrej Kiriljenko je sa 23 poena bio najbolji strijelac Utaha, koji sada ima četiri pobjede zaredom, dok je Lamar Odom sa 18 poena, 12 skokova i 8 asista predvodio Lakerse, koji su sada u negativnoj seriji od četiri poraza.

Drugi klub iz LA-a, Clippersi, uživaju u najboljoj sezoni u povijesti. Nakon sedam godina i 12 poraza zaredom uspjeli su pobijediti u dvorani Rose Garden, domu Portland Trail Blazersa, a zasluge idu braničima Cuttinu Mobleyu (24) i Samu Cassellu (23), te Eltonu Brandu (20, 11 skokova).

Clipperssi u deset minuta prije kraja imali 85:71, Portland se tricama vratio na 96:94 na 17 sekundi prije kraja, da bi Chris Kaman sa četiri pogođena slobodna bacanja donio pobjedu gostima.

Miami Heat je sa uvjerljivih 97:70 svladao kod kuće Minnesota Timberwolvese, razbivši ih serijom 25:6 u trećoj četvrtini.

Dwyane Wade (19) i Shaquille O'Neal (16) nisu igrali većinu drugoga poluvremena, a kada je izašao gorostasni Shaq, goste je nastavio "uništavati" veteran Alonzo Mourning (13,10 skokova).

U drugom je dijelu Minnesota postigla 26, a primila 56 koševa, dijelom i zbog vrlo slabe igre prve zvijezde Kevina Garnetta (11, šut 4:13).

Rezultati:
LA Lakers - Utah Jazz 94:98

(Gordan Giriček za 31 minutu 11 poena, šut 4:11, trice 1:2, 3 skoka, 2 asista)

Sjeverozapadna divizija
1. Minnesota 14 14 .500 -