Giriček skroman u porazu od Lakersa

PROTEKLE noći u NBA ligi je odigrano osam utakmica, uz pet pobjeda domaćina.

LA Lakersi svladali su u Los Angelesu Utah Jazz 119:109, iako su gosti nakon prvog poluvremena vodili sa 51:46. Odlučujuća je bila posljednja četvrtina, u kojoj su domaćini ubacili 38, a primili 27 koševa.

Gordan Giriček igrao je za Utah Jazz 14 minuta i postigao 2 koša uz šut 1/5. Zagrepčanin je imao 1 skok, 3 asistencije i 2 osvojene lopte. Goste su predvodili Deron Williams sa 26 koševa i Carlos Boozer, koji je uz 23 poena imao i 12 skokova. Kod domaćina, očekivano je najučinkovitiji bio Kobe Bryant sa 33 koša uz šut iz igre 13/19.

Boston Celticsi su na gostovanju kod Toronta ostali bez trenera Doca Riversa, kojemu je umro otac. Momčad je vodio pomoćni trener Tom Thibodeau. Celticsi su pobijedili u produžetku 98:95, zahvaljujući trici Raya Allena 3 sekunde prije kraja. Allen je bio najefikasniji kod gostiju sa 33 koša. Kevin Garnett je i u drugoj utakmici sezone (i drugoj pobjedi) ostvario dvostruko-dvostruki učinak, 23 koša, od čega 10 u produžetku  i 13 skokova. U Torontu, koji je u trećoj utakmici pretrpio prvi poraz, najefikasniji je bio T.J.Ford sa 32 koša, dok je Chris Bosh uz 19 poena imao i 10 skokova.

Steve Nash predvodio je Phoenix Sunse sa 30 koševa i 10 asistenicija u domaćoj pobjedi nad Clevelandom 103:92. Nash je 22 poena ubacio u drugom poluvremenu. Shawn Marion je ostvario učinak od 23 koša i 12 skokova. Sunsi su igrali bez Amarea Stoudemirea, koji je izostao zbog bolova u koljenu. U Clevelandu, LeBron James je ubacio 27 koševa, od čega 21 u nastavku, dok su Zydrunas Ilgauskas i Drew Gooden postigli po 22 poena.