Giričekov Utah jači od LeBronovog triple-doublea

U DERBIJU večeri u NBA ligi San Antonio je svladao Miami 88-78, a Atlanta pod vodstvom Ala Horforda iznenadila Phoenix .

Manu Ginobili je postigao 25 poena za Spurse, od toga četiri trice, Tony Parker 23, Tim Duncan (8 skokova) i Francisco (12 skokova) po 12 poena, što je bilo dovoljno Spursima da uspješno apsolviraju Heat, koji je u poluvremenu uglavnom vodio, no u trećoj četvrtini polako je gubio dah. Shaquille O'Neal je bio najefikasniji u momčadi Heata sa 17 poena. Miami je još uvijek bez Dwyanea Wadea i ovo mu je bio četvrti poraz u nizu, a Spursi su se uspješno oporavili nakon poraza od Houstona pretprošle noći.

Josh Smith je postigao 22 pena, “rookie” Al Horford dobro je vodio utakmicu i to je razlog zbog čega je Atlanta, koja od 1999. nije izborila “play-off”, trijumfirala na Phoenixom (105-96) i tako ostvarila još jednu pobjedu nad momčadi koja je prošle sezone ostvarila 60 pobjeda i više pobjeda. Sunsima nije pomogao niti Steve Nash koji je zabio 34 poena. Shawn Marion je dodao 20, ali ostali su zakazali. Sunsi su odigrali treću utakmicu u nizu bez ozlijeđenog (koljeno) Amarea Stoudemirea.

James je šest sekundi prije kraja izjednačio na 101-101, no Utah je ipak došao do pobjede (103-101) nad Clevelandom košem Derona Williamsa 1.3 sekunde prije kraja. LeBron James (Cleveland) je bio igrač utakmice, ostvario je “triple-double”, međutim, u momčadi domaćih odlično je odigrao Carlos Boozer (23 koša i 12 skokova) i Paul Millsap, koji je sa 23 poena ostvario učinak karijere. Gordan Giriček je proveo 11 minuta na parketu, postigao je 2 koša i ostvario 2 skoka svoj Utah.

Celticsi bez većih problema svladali Nuggetse 119-93, Paul Pierce je zabio 26 poena, Kevin Garnett je dodao 23 poena i 13 skokova, Ray Allen je zabio 22 koša i ima 63 posto šut od kada je stigao u Boston. U momčadi Denvera najbolji je bio Allen Iverson s 22 poena.

Hedo Turkoglu je ugradio 24 poena i svojih rekordnih 15 skokova u pobjedi Magica na Raptorsima od 105-96. Dobro ga je pratio Rashard Lewis s 24. Kod domaćih najbolji je bio Chris Bosh s 26 poena i 10 skokova.

U dvoboju do sada neporaženih momčadi Clippersi su razbili Pacerse 104-89. Briljirao je Sam Cassell s 35 poena. Cuttino Mobley, bek Clippersa, napustio je parket u prvoj četvrtini zbog ozljede. Mobley je u prošli utorak zabio Bullsima 33 poena. Danny Granger je predvodio Indianu sa 16 poena.

Memphis je dobio Seattlea 105- 98, a Rudy Gay je bio njegov najučinkovitiji igrač s 25 poena .

Portland je bio bolji New Orleansa 90-93 ponajviše zahvaljujući Martellu Websteru i Jarrettu Jacku koji su zabili po 20 poena. U momčadi poraženih sjajnu partiju je odigrao David West, postigao je 34 poena i imao 18 skokova.

Andre Iguodala je zabio 19, a Willie Green 14 i to je bilo dovoljno za pobjedu Philadelphije nad Charlotteom (94 – 63).