Giroud u 88. minuti spasio Arsenal kod Southamptona

U PRVOJ utakmici nedjeljnog programa 16. kola engleskog prvenstva Southampton i londonski Arsenal odigrali su 1:1 u utakmici odigranoj na stadionu St. Mary's.

Već u 3. minuti domaća momčad je povela pogotkom Charlieja Austina. Southampton je prednost držao do 88. minute, kada je francuski napadač Olivier Giroud glavom postigao izjednačujući pogodak na ubačaj Čileanca Alexisa Sancheza.

Osvojenim bodom Southampton se probio na 10. mjesto s 18 bodova, dok je Arsenal ostao peti s 29 bodova, koliko ih ima i četvrtoplasirani Liverpool, ali uz utakmicu manje.

U vodstvu je Manchester City s 43 boda, osam više od Manchester Uniteda kod kojeg će od 17:30 sati gostovati u velikom gradskom derbiju. Treći je Chelsea s 32 boda. Na začelju su West Ham s 13, Swansea s 12 i Crystal Palace s 11 bodova.