Gol Klasnića, crveni karton Banoviću

U PRVIM susretima 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva nastupila su i petorica hrvatskih nogometaša.

Najbolju partiju pružio je napadač Werdera i hrvatske vrste, Ivan Klasnić koji je u susretu protiv Borussie Moenchengladbach postigao drugi pogodak za Werder u pobjedi 2:0.

Klasnić je 11. pogodak ove sezone postigao u 27. minuti, dok je 11 minuta prije njega mrežu Kellera zatresao Klose. Jurica Vranješ je za Werder odigrao posljednje dvije minute.

Koln je na svom travnjaku izgubio 0:3 od Bayer Leverkusena. U redovima domaćina svih 90 minuta je odigrao Boris Živković, dok Marko Babić nije igrao za Bayer.

Kaiserslautern je na gostovanju protiv Mainza slavio 2:0, a bivši član zagrebačkog Dinama, Mihael Mikić odigrao je za goste posljednjih osam minuta.

Schalke je u Gelsenkirchenu porazio Nuernberg 2:0, a tragičar utakmice bio je Ivica Banović, koji je u 36. minuti dobio crveni karton, što je Schalkeu otvorilo put prema pobjedi.

Rezultati susreta 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva:

Wolfsburg - Hannover 96 2:1 (Hanke 9, Menseguez 86 / Brdarić 17)

Bayern Munchen - Eintracht 5:2 (Guerrero 21, 42, Ballack 33, 62, Pizarro 85 / Preuss 32, Meier 84)

FSV Mainz - Kaiserslautern 0:2 (Sanogo 24 - 11m, 26)

Arminia - Borussia Dortmund 1:0 (Kauf 45+1)

Werder Bremen - Borussia M. 2:0 (Klose 16, Klasnić 27)

Koln - Bayer Leverkusen 0:3 (Berbatov 67, Woronin 70, Krzynowek 83)

Schalke 04 - Nurnberg 2:0 (Kuranyi 58, Lincoln 65)