Golijade u Splitu i Maksimiru, uspavanka u Velikoj

ODIGRANE su sve utakmice 23. kola Prve HNL. Dinamo je odličnom igrom u nastavku došao do važnih bodova, dok je Hajduk fenomenalnim otvaranjem utakmice slavio protiv Zadra.

Dinamo je danas došao do važnih bodova uoči derbija s Hajdukom. Odigrali su fenomenalnih 15 minuta u otvaranju drugog poluvremena. Najbolji igrač momčadi iz Maksimira bio je Eduardo da Silva koji je postigao dva gola.

Utakmica se igrala na maksimirskom stadionu pred oko 1000 gledatelja.

Tijek utakmice

U osmoj minuti Veldin Karić dobija žuti karton zbog grubog prekršaja nad Eduardom da Silvom.

U 11. minuti Mujčin je proigrao Mitua, koji odlično pronalazi da Silvu, a ovaj loptu bez većih problema šalje iza Vasiljevih leđa.

Jančevski u 15. minuti na rubu Dinamovog šesnaesterca pronalazi Leona Benka, koji puca prema golu Dinama, ali Bošnjak blokira njegov udarac.

Oko 17. minute dolazi do velike tučnjave na istočnoj tribini.

U 19. minuti Bošnjak pronalazi Bartolovića, ali ovaj se ne snalazi i lopta odlazi pored Vasiljevog gola.

U 20. minuti Turina se sudara s Halilovićem i ostaje ležati u šesnaestercu, Karić dolazi do lopte te ju šalje u praznu mrežu za 1:1. Nakon gola Dinamovi igrači traže od suca da poništi gol i dosudi prekršaj na vrataru, ali gol je priznat.

Nakon pet-šest minuta naguravanja neredi na tribinama su prestali.

U 38. minuti Dino Drpić puca s oko 20 metara, ali ne uspijeva poentirati.

U 45. minuti Mujčin probija lijevu stranu i ubacuje u šesnaesterac, ali Vasilj dolazi do lopte prije Sedloskog.

U momčadi Dinama u poluvremenu umjesto Mladena Bartolovića ulazi Hrvoje Štrok.

U 47. minuti Dumitru Mitu puca s oko 14 metara iz kosa, a Vasilj radi veliku pogrešku i Dinamo ponovno dolazi u vodstvo.

U 53. minuti Agić proigrava Maria Jurića koji je s boka ušao u sredinu, ali njegov udarac Vasilj brani nogom.

Dvije minute kasnije Mitu iz slobodnog udarca ubacuje loptu u kazneni prostor, Mijatović glavom spušta za Sedloskog, a ovaj loptu sprema u mrežu za 3:1.

U 58. minuti Mitu odlično u šesnaestercu pronalazi Jurića, ali Vasilj je ponovno uspješniji.

U 62. minuti iz jednog od Dinamovih mnogobrojnih kornera Mitu je pronašao Eduarda da Silvu koji povećava na 4:1.

Miroslav Blažević je u 63. minuti iz igre izvadio Vladimira Vasilja i u igru stavio rezervnog vratara Željka Rumbaka.

Tek što je ušao u igru, Željko Rumbak već ima pune ruke posla.

U 69. minuti Vučković puca s vrha šesnaesterca, ali udarac je bezopasan za Turinu.

U 70. minuti izmjena u Varteksu. Umjesto Mujanovića u igru je ušao Sklepić.

Dario Zahora u 76. minuti ulazi u igru umjesto Eduarda da Silve.

U 81. minuti u Dinamu umjesto Mujčina ulazi Poldrugač, dok u Varteksu umjesto Vučkovića ulazi Huljev.

Dvije minute kasnije Dumitru Mitu puca s ruba šesnaesterca, ali Željko Rumbak je spreman.

U samoj završnici utakmice Mitu je došao pred istrčalog Rumbaka, ali je pokušaj loba bio neuspješan.

Ova pobjeda značajna je za Dinamo jer je uoči derbija na Poljudu zadržao priključak s Hajdukom.

Utakmicu je sudio Miroslav Vitković iz Vinkovaca, a asistirali su mu Borovec i Keškić.

U 4.

U prvih 30-ak minuta utakmica na Poljudu bila je riješena. Najbolji igrač Hajduka u prvom poluvremenu bio je Petar Krpan s dva pogotka i jednom asistencijom, dok se u drugom poluvremenu najviše isticao Zvone Deranja.

Utakmica je odigrana na stadionu Poljud pred oko 5000 gledatelja.

U četvrtoj minuti nakon Bulinog ubačaja Petar Krpan pogađa za 1:0.

U osmoj minuti Mario Carević odlično pronalazi Nina Bulu, ali ovaj je neprecizan.

U 17. minuti nakon ubačaja de Oliveire Suad Fileković glavom povećava vodsto Hajduka na 2:0.

Neretljak u 19. minuti dodaje Turkoviću koji odličnim udarcem tuče preko gola.

Nakon ubačaja u 26. minuti s lijeve strane lopta bježi Buli, ali drugi Hajdukov golgeter, Petar Krpan, postiže pogodak i rješava utakmicu.

U 32. minuti nakon asistencije dvostrukog strijelca Krpana strijelac za 4:0 bio je Turković.

U 60. minuti Zoran Vulić u igru ubacuje Zvonimira Deranju.

U 72. minuti Deranja ne uspijeva povisiti rezultat, a iz kontranapada Hrvatin Gudelj smanjuje rezultat na 4:1.

Minutu kasnije Deranja je opet u prilici, ali ponovno ju ne uspijeva realizirati.

U 77. minuti zbog udaranja protivničkog igrača Goran Talevski zarađuje crveni karton.

U 89. minuti Deranja je iz jedanaesterca povisio na 5:1. Isti jedanaesterac Deranja je i sam izborio nakon Hajdukove odlične kontre koju je poveo Pralija.

Hajduk je uoči derbija s Dinamom došao do važne pobjede kojom je pokazao da ih poraz u kupu nije uzdrmao, dok su napadači pokazali da su u dobroj formi.

Utakmicu je sudio Darko Feljan iz Zagreba, a asistirali su mu Perak i Nesvanulica.

Marsonia se u Veliku došla braniti što im je i pošlo za rukom. Kamen Ingrad nije uspijevao probiti njihovu obranu, te su obje momčadi kući otišle s po jednim bodom.

Utakmica je odigrana pred 500-tinjak gledatelja na ŠRC Kamen Ingrad u Velikoj.

Prvih 20-ak minuta Marsonia igra zatvoreno i čeka svoju priliku iz kontre, a Kamen Ingrad pokušava probiti čvrstu Marsonijinu obranu.

U 45. minuti napadač Marsonije Marijan Vuka našao se u prilici, ali je glavom mlako pucao prema vrataru Kamena Galinoviću koji je bez problema ukrotio njegov udarac.

U 68. minuti Šaranović je imao priliku za Kamen Ingrad, ali njegov udarac odlazi iznad Škorićevih vrata.

Mario Petrović iz Marsonie je u 78. minuti zbog drugog žutog kartona zaradio isključenje.

Po prikazanoj igri obje momčadi mogu biti zadovoljne ostvarenim rezultatom. Marsonia je nastavila sa solidnim igrama na gostujućim terenima, dok je Kamen pokazao da nema preveliki interes u Ligi za ostanak.

Utakmicu je sudio Slavko Čulina iz Zagreba, a asistirali su mu Jedvaj i Jambrović.

Pripremio: Vedran Prga