Gomis i Bastos i dalje nemilosrdni: Lyon bez problema savladao Nancy

MOMČAD Lyona, Dinamovog suparnika u Ligi prvaka, pobijedila je na svom Gerlandu Nancy s 3:1 u ogledu 10. kola francuskog prvenstva, bez hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena u kadru momčadi.

Lyon je sva tri pogotka postigao u razdoblju od 26. do 31. minute. Dva pogotka, od kojih jedan iz penala, zabio je Brazilac Michel Bastos, dok je još jednog dodao Bafetimbi Gomis, koji je sa 6 golova na djelidbi prvog mjesta na ljestvici najboljih strijelaca u prvenstvu.

Uspješan je bio i branitelj naslova Lille, koji je u gostima slavio kod Auxerrea 3:1, iako je domaća momčad do 71. minute vodila s 1:0.

''Golijadu'' su vidjeli gledatelji u Montpellieru, gdje je gostujući Dijon zabio prva dva i zadnji gol na utakmici, ali je Montpellier svejedno pobijedio s 5:3!

Marseille je i nakon 10. odigrane utakmice ostao na učinku od samo jedne pobjede, budući da je na gostovanju kod Toulousea odigrao 0:0.

Le Championnat, 10. kolo:

Lyon - Nancy 3:1 (Bastos 26, 31-11 m, Gomis 28 / Jung 88)

Auxerre - Lille 1:3 (Oliech 36 / Payet 71, Jelen 82, Debuchy 90+5)

Brest - Caen 1:1 (Grougi 45 / Heurtaux 84)

Evian - St. Etienne 1:2 (Sagbo 59 / Batlles 45, Aubameyang 51)

Montpellier - Dijon 5:3 (Paulle 26-ag, Giroud 50, 58-11 m, 81, Camara 63 / Corgnet 9, 11, Guerbert 90)

Toulouse - Marseille 0:0