Goodyear liga: Bader i Gnjidić spasili Krku

KOŠARKAŠI Zagreba poraženi su na još jednom gostovanju. U 22. kolu Goodyear lige izgubili su od Krke u Novom Mestu rezultatom 73:63 (18:21, 19:19, 14:10, 22:13), iako su većim dijelom utakmice vodili i bili bliže pobjedi.

U momčadi Mrava nije nastupio ozlijeđeni Ivan Tomas, pa je trener Pulja na playmakeru kombinirao petorku s ostalim raspoloživim braničima. Zagreb je dobro otvorio utakmicu (0:8) i naznačio da bi mogao ponoviti prošlosezonski uspjeh kad je iz Novog Mesta kući odvezao oba boda. Iako su domaći tijekom cijele četvrtine pokušavali, nisu uspjeli ništa osim jednog izjednačenja. Do svoga prvog vodstva došli su tek u 17. minuti (28:27), ali do poluvremena Zagreb je ipak vratio prednost (37:40).

Iako su oba trenera dosta miksala petorke, u takvoj igri Mravi su i u trećoj četvrtini uspjevali održavati minimalno vodstvo. Sve do 27. minute, kad su košarkaši Krke preko svoga uvjerljivo najboljeg igrača Martona Badera ponovo poveli (48:47). Upravo je Bader bio stabilizator igre Krke. Do tog trenutka pogodio je svih 10 slobodnih bacanja, a do konca utakmice ukupno je ubacio 30 poena, uz 80-postotnu realizaciju, uhvatio 12 lopti i izborio 8 prekršaja. Sve to donijelo mu je jednu od najboljih valorizacija dosadašnjeg tijeka Goodyear lige (46) i status MVP-a kola.

Bader je zadnju četvrtinu otvorio tricom, a onda mu se pridružio i Boro Gnjidić dvicom, pa potom sa još dvije trice i s tih 11:0, njih su dvojica odveli Krku prema pobjedi. Uzalud je Zagreb pokušavao, trener Skansi u završnici je odigrao s najjačom trenutno raspoloživom petorkom i rutinski priveo utakmicu kraju. Mravi su, opterećeni osobnim pogreškama, izgubili koncentraciju i porušili sve dobro što su napravili u prve tri četvrtine.

Opet su bili jako blizu, ali još uvijek predaleko od pobjede. Bez posebno raspoloženog igrača nisu imali šanse protiv strpljivog domaćina. Stari košarkaški vuk Pero Skansi dobro je procijenio trenutnu vrijednost svojih i suparničkih igrača i najjače adute sačuvao za završnicu. Bilo je dovoljno tri minute u zadnjoj četvrtini da se igra Zagreba raspline poput mjehura od sapunice.

Za tri dana u Zadru je na rasporedu poluzavršnica Kupa Krešimira Ćosića. Zagreb će u srijedu morati odigrati svih 40 minuta, ako želi napraviti dobar rezultat.