Goodyear Liga: Pobjeda Zadra, poraz Zagreba

DVA dana nakon što su u Beogradu pobijedili Partizan košarkaši Zadra upisali su i pobjedu u Jazinama protiv Helios Domžala 84:67 (26:18, 20:19, 22:16, 16:14).

Bila je to utakmica u kojoj je Zadar došao do bodova bez većih problema. Domaćin je bio bolji u sve četiri četvrtine i rutinirano je odradio dvoboj protiv slovenske momčadi. Najefikasniji u domaćim redovima bili su Siniša Štemberger (23), Julius Johnson (19) i Marko Banić (14). Junak beogradske pobjede sa 29 koševa, Todor Gečevski postigao je tek tri koša. Helios su predvodili Kristijan Ercegović (13) i Aleksej Laškević (13).

Za razliku od Zadrana, košarkaši Zagreba nisu bili uspješni. Na gostovanju u Beogradu "mravi" su izgubili od Refleksa 81:91 (22:24, 13:19, 15:27, 31:21). Zagreb se odlično držao do poluvremena, no u trećoj dionici posve su pali. Refleks je treću četvrtinu dobio 27:15. Prvi strijelac Zagreba bio je Damir Miljković (30), dok je Marko Tomas ubacio 26 koševa. Refleks su predvodili Bojan Popović i Nemanja Aleksandrov sa po 15 koševa.