Gordan Giriček ozlijeđen

U SINOĆ održanim susretima NBA lige nastupila su dva hrvatska košarkaša. Planinić je za Netse igrao 15 minuta i postigao 6 koševa što nije bilo dovoljno za pobjedu njegove momčadi.

U najzanimljivijoj utakmici NBA večeri vodeća momčad lige Detroit Pistons je kod kuće tek u produžetku svladala Milwaukee Buckse (106:102), za koje je Toni Kukoč odigrao 5 minuta bez poena.

Najbolji strijelac domaćina bio je Richard Hamilton (35), no dvoboj je odlučio Chauncey Billups (23, 15 asista) sa 11 koševa u produžetku, što je bilo dovoljo za devetu pobjedu Pistonsa zaredom. Michael Redd je kod Bucksa odigrao utakmicu karijere, postigavši 41 koš, 9 skokova i 8 asista, a australski Hrvat Andrew Bogut dao je 14 koševa, uz 6 skokova.

Zoran Planinić upisao je za 15 minuta 6 poena (šut 3:8, trice 0:2) i 2 skoka u porazu New Jersey Netsa (90:77) u gostima kod Los Angeles Clippersa. Elton Brand (19) i Cuttino Mobley (15, 13 skokova) omogućili su Clippersima (23:16) najbolji start sezone od 1974, a već sada mogu računati na doigravanje u kojem nisu bili devet godina. Jason Kidd je sa 19 poena predvodio Netse, kod koji je zvijezda Vince Carter, koji prosječno daje 25 poena, imala šut 1:9, dijelom i zbog ozljede leđa zarađene večer prije protiv Utaha.

Ozlijeđen je i Gordan Giriček, koji je putovao sa momčadi u Seattle, ali nije igrao zbog upale Ahilove tetive, a zasad se ne zna koliko je ozbiljna ozljeda. Bez Giričeka Utah je uvjerljivo izgubila od Seattle SuperSonicsa 113:94, a momčad nije uspio podići niti sjajni Rus Andrej Kiriljenko (24, 10 skokova, 6 asista).

Cleveland Cavaliersi su sa 106:97 pobijedili najslabiju momčad Lige Atlanta Hawks, zahvaljujući i 38 poena LeBron Jamesa, dok su Dallas Mavericks slavili u gostima kod Golden State Warriorsa (102:93), na krilima Jerrya Stackhousea (23) i Dirka Nowitzkog (18) koji su u zadnjoj četvrtini napravili pobjedničku seriju 24:4.

Houston je slavio protiv Charlottea i zbog 29 koševa Tracya McGradya, a Chicago Bullsi su po 12. put zaredom pobijedili Toronto Raptorse, od kojih nisu izgubili još od 2002. Antawn Jamison (26) je dao 16 koševa u zadnjoj četvrtini za pobjedu Washington Wizardsa nad Boston Celticsima (89:87), koju je potvrdio Gilbert Arenas pogodivši slobodna bacanja dvije sekunde prije kraja.

Prvaci San Antonio Spursi su sjajnom obranom nadjačali New Orleans Hornetse (84:68), a Španjolac Pau Gasol (30) odveo je Memphis Grizzliese u pobjedu nad Minnesota Timberwolvesima, za koje je Kevin Garnett ubacio 29 poena.

Rezultati:

Los Angeles Clippers - New Jersey Nets 90:77
(Zoran Planinić za 15 minuta 6 poena, šut 3:8, trice 0:2, 2 skoka)
Toronto Raptors - Chicago Bulls 88:104
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 97:106
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 106:102 (pro)
/Toni Kukoč za pet minuta igre bez poena, šut 0:1)
Boston Celtics - Washington Wizards 87:89
New York Knicks - Sacramento Kings 102:106 (pro)
New Orleans Hornets - San Antonio Spurs 68:84
Houston Rockets - Charlotte Bobcats 102:78
Utah Jazz - Seattle SuperSonics 94:113
(Gordan Giriček nije igrao zbog ozljede Ahilove tetive)

2. Utah 21 22 .488 3 1/2
3. Minnesota 19 21 .475 4