Gzira prošla dalje nakon povijesne serije penala i nevjerojatnog gafa golmana

MALTEŠKA Gzira United, klub koji je prije četiri godine iz Europe senzacionalno na Poljudu izbacio Hajduk, prošao je u drugo pretkolo UEFA-ine Konferencijske lige. Učinili su to nakon dva remija u raspucavanju penala protiv sjevernoirskog Glentorana.

Utakmica na Malti završila je bez golova, a u Belfastu je nakon 120 minuta bilo 1:1. Gziru je u vodstvo doveo brazilski napadač Macula u 67. minuti, a domaći napadač Bobby Burns izjednačio je u 13. minuti sudačke nadoknade. Nakon produžetaka uslijedila je najdulja serija penala u povijesti UEFA-inih natjecanja.

Obje ekipe zabile su po 13 penala, uključujući oba golmana, a Gzira je pobijedila u 14. seriji. Zanimljivo, golman Gzire David Cassar je u 13. seriji najprije obranio udarac protivnika, potrčao u slavlju i pritom zaboravio na loptu koja je dobila rotaciju i otkotrljala se u gol.