Hajduk deklasiran u Debrecenu

MAĐARSKI prvak Debrecen je u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka razbio splitski Hajduk rezultatom 3:0.

Iako je trener Hajduka Ćiro Blažević uoči utakmice protiv Debrecena uspoređivao mađarskog prvaka s aktualnim prvakom Europe Liverpoolom, malo tko je očekivao ovakav potop Hajduka u Debrecenu.

Debrecen je u potpunosti nadigrao Hajduk, Splićani su pokazali nešto od igre tek u prvih deset minuta susreta, te potkraj utakmice, ali Splićanima je nedostajalo koncentracije i mirnoće u završnici.

Hajduk je relativno dobro ušao u susret, već u prvoj minuti po golu je pucao Bartulović nakon dobrog ubačaja Bušića, ali lopta je otišla pokraj gola.

Već nakon 10. minute Hajduk je počeo pokazivati znakove slabosti. Obrambeni igrači "Bilih" stajali su predaleko od rastrčanih napadača Debrecena, a Mađari su vrlo brzo preuzeli kontrolu nad igrom

Već u 8. minuti Kerekeš je po prvi puta zapucao prema vratima Kale, no vratar Hajduka bio je na mjestu.

Tri minute kasnije Bušić je odlično asistirao za Đolongu, no mađarski golman obranio je udarac kapetana.

U 24. minuti Debrecen je imao stopostotnu šansu, Dombi je sjajno ubacio u šesnaesterac Hajduka, ali Kerekeš nije uspio zahvatiti loptu i matirati Kalea.

Dominacija Debrecena isplatila se u 26. minuti. Halmosi je ubacio s lijeve strane Bogdanoviću, koji je je ostao sam samcat u šesnaestercu Hajduka, te preciznim udarcem glavom zabio gol za vodstvo Debrecena.

Nakon primljenog pogotka Hajdukovi nogometaši posve su se izgubili, dok su Mađari i dalje redalinapad za napadom.

U 39. minuti Debrecen je postigao gol vrlo sličan prvom. Blatnjak je ostavio samog Halmosija koji je ubacio slijeva, a Bogdanović je ponovo glavom loptu ubacio iza leđa Hajdukovog vratara.

Već u prvoj minuti nastavka Bogdanović je opet pucao glavom na gol Hajduka, ali nije bio precizan kao u prva dva pokušaja.

Hajduk je i u drugom poluvremenu izgledao vrlo nesigurno, naročito u obrani, a Mađari nisu posustali.

U 50. minuti Kerekeš je imao novu priliku, ali golman Hajduka je loptu izbacio u aut.

Četiri minute kasnije Bušić je s desne strane pucao, no lopta je pogodila mrežu s vanjske strane gola.

U 58. minuti Debrecen je povećao prednost golom Kerekeša. Nakon asistencije Dombija nečuvani Kerekeš je glavom pogodio za visokih 3:0, bila je to još jedna velika pogreška Hajdukove obrane.

Hajduk je nakon primljenog trećeg pogotka polako preuzeo inicijativu, no bez konkretnog učinka.

U 73. minuti Niko Kranjčar je izveo slobodni udarac, ali lopta je otišla visoko iznad gola.

Debrecen se desetak minuta prije kraja utakmice povukao na svoju polovicu, kako bi sačuvao više nego povoljan rezultat.

Hajduk je potkraj utakmice napokon složio jednu "pristojnu" akciju u napadu, Bartulović je dobro pucao iz daljine, ali vratar Debrecena bio je na mjestu.

U 84. Nikolov je iz slobodnog udarca pucao izravno prema vratima, no Kale je bio na mjestu i obranio udarac.

Utakmica se igrala na stadionu Olah Gabor u Debrecenu, a pravdu je dijelio Knut Kircher iz Njemačke.

Teško je vjerovati da Hajduk može nadoknaditi ogromnu prednost Debrecena u uzvratu na Poljudu, ali nada je jedino što ostaje Hajduku.