HNL

HAJDUK - GORICA 0:0 Hajduk ispustio važne bodove, Gorica imala bolje šanse

HAJDUK i Gorica odigrali su 0:0 u susretu 22. kola HNL-a. Hajduk je propustio priliku približiti se 4. mjestu, a Gorica je zadržala bod prednosti ispred Splićana u, kako se čini, velikoj borbi za Europu do kraja sezone.

Momčad Sergeja Jakirovića je na vjetrovitom Poljudu odigrala jako dobru utakmicu i sasvim zasluženo je osvojila bod. Mogla je i sva tri da je realizirala jednu od nekoliko odličnih prilika, a posebno će žaliti za upropaštenom kontrom u 61. minuti.

Gorica nije protiv Hajduka postavila klasični bunker nego je došla igrati i u prvom poluvremenu je bila puno bolja momčad, a u 16. minuti trebala je povesti. Splićani su na centru izgubili loptu, Lovrić je povukao kontru i fantastičnom loptom proigrao Zwolinskog. Poljak je trebao samo prebaciti istrčalog Posavca, ali je malo oklijevao i Hajdukov golman odnio je i njega i loptu te sačuvao svoj gol.

>>> VIDEO Bura odlomila dio krova na Poljudu, dijelovi opasno vise

Hajduk je prvi udarac na gol uputio u 27. minuti kad je Tudor probao s 30 metara, ali je lopta išla preko gola. Hajdukovi igrači su previše griješili u dodavanjima, gubili su lake lopte i Gorica s njima nije imala nikakvih problema. Preko brzog Miye i Lovrića prijetili su iz kontri, a jednu takvu reprezentativac Ugande skuhao je u 33. minuti. Sjajno je probio desnu stranu i poslao loptu na drugu stativu gdje je Zwolinski zakasnio nekoliko centimetara. Da nije puhala jaka bura, lopta bi vjerojatno sjela točno na nogu Poljaku kojemu ne bi bilo teško zabiti u nebranjeni dio gola.

Hajduk u prvom poluvremenu odigrao jednu smislenu akciju

Promašaji su se gostima mogli osvetiti u 37. minuti kad je Jairo upropastio jedinu smislenu Hajdukovu akciju u prvom poluvremenu. Tudor je s desne strane ubacio idealnu loptu na vrh peterca gdje je Jairo bio potpuno sam, ali je njegov udarac iz prve otišao malo pokraj gola. Igrači Gorice opravdano su protestirali u 42. minuti kad je Ismajli jednu dugu loptu nogom spustio za Posavca koji ju je uzeo u ruke, ali sudac u tome nije vidio ništa sporno.

Hajduk u prvih 45 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir gola i uporno je forsirao igru dugim loptama. Takva taktika po snažnoj buri, koja je umalo odgodila utakmicu, nije imala nikakvog smisla i odlično organizirana Gorica branila se bez problema.

U nastavku ista slika. Hajduk je bezopasno nešto pokušavao, a gosti nisu napravili nijednu pogrešku u obrani. Čekali su kontre poput one u 48. minuti kad je Lovreković poslao dugu loptu za Zwolinskog koji u klasičnom "remplanju" dobio duel protiv Ismajlija i krenuo sam prema golu, ali je sudac dosudio izrazito dvojben prekršaj u napadu.

Najveću priliku na utakmici Gorica je imala u spomenutoj 61. minuti. Lovrić je povukao kontru po lijevoj strani, Miya je bio potpuno sam u srcu šesnaesterca, ali mu je Lovrić odigrao prejaku loptu i gostima je propao čisti zicer. Nije to bila teška situacija i Lovrić bi vjerojatno sljedećih deset puta odigrao bolju loptu, ali je pogriješio u ključnom trenutku.

To je bilo sve što su gosti odigrali prema naprijed i do kraja susreta su se orijentirali na obranu. Nije im na ruku išla ni bura koja je sve jače puhala prema njihovom golu, ali im je na ruku išao Hajduk koji je po takvim uvjetima još više forsirao duge lopte na Caktaša i Gyurcsa. Ništa nije u tim trenucima Hajduk odigrao, ali je u stihijskoj završnici na kraju priče mogao do pobjede. U 85. minuti gosti su očajno očistili korner, ali je udarac Ismajlija s desetak metara blokirao Jovičić. Lopta se odbila do Caktaša na drugoj stativi, ali ju je bura malo otpuhala i Hajdukov kapetan ju je promašio.

>>> Za Goricu na Poljudu navijalo sedmero navijača

Četiri minute kasnije Borja Lopez je dugom loptom našao Caktaša koji je bio sam na vrhu peterca, ali je glavom pucao malo pokraj gola. Zadnju polupriliku propustio je Gyurcso. Mađar je u sudačkoj nadoknadi natrčao na drugu stativu gdje mu je Caktaš glavom prebacio loptu, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola.

Tako je Gorica zadržala bod prednosti na petom mjestu ispred Hajduka, koji je propustio iskoristiti kiks Lokomotive i potpuno se priključiti borbi za Europu.