Hajduk ponovo nemoćan na Maksimiru

U PRVOM susretu polufinala Hrvatskog nogometnog kupa Dinamo je na Maksimiru svladao Hajduk pogotkom Davora Vugrineca sa 1:0 .

Dinamo je vrlo mirno, ako ne i jednostavno, došao do vrlo dobrog rezultata pred uzvrat u Splitu. Nemoć u napadu, odnosno neinventivnost Splićana u pojedinim trenucima bila je zapanjujuća.

To što je najboljim igračem utakmice proglašen vratar Hajduka Vlade Balić dovoljno govori o nadmoći Dinama tijekom utakmice, iako je i Hajduk imao svoje prilike.

Opet svoj dan nije imao Ante Rukavina koji je i zamijenjen u posljednjim trenucima utakmice, no, mora se napomenuti kako i nije lako igrati protiv vrlo čvrste Dinamove obrane koja ponekad djeluje fascinanto i nesavladivo.

Hoće li ova minimalna Dinamova pobjeda, ali bez primljenog gola,  biti dostatna za prolazak u finale hrvatskog nogometnog kupa saznati ćemo za 14 dana, kada Dinamo dolazi podno prepunih poljudskih tribina.

Sastav Dinama: Lončarić, Čale, Schildenfeld, Drpić, Ćorluka, Modrić, Mikić, Pokrivač, Vukojević, Eduardo, Vugrinec

Sastav Hajduka: Balić, Pelaić, Gal, Živković, Hrgović, Damjanović, Bartolović, Rubil, Carević, Rukavina, Bartolović

Tijek susreta

Prvo poluvrijeme:

I Dinamo i Hajduk dobro otvaraju utakmicu, a velika se bitka vodi većinom na sredini terena.

Prvi prijeti Dinamo i to preko Mikića u 14. minuti, ali dobro brani Vlade Balić. Opet prijeti Dinamo preko Vugrineca u 17. minuti, ali ovaj puca glavom malo poviše gola.

U 27. minuti odlično kombinira Dinamo. Mikić odigrava petom za Modrića, ovaj oštro puca sa desetak metara, a opet vrlo dobro brani Balić.

Dinamo je u prvom poluvremenu nešto bolji, to se mora priznati. Vlade Balić nekoliko puta spasio je Hajduk, koji nije ozbiljnije ugrozio Lončarića.

U 40. minuti 1:0 vodi Dinamo. Strijelac je, iz blizine, Davor Vugrinec, nakon što je Balić obranio udarac Mikića.

Nakon minute produžetka, igrači Hajduka i Dinama odlaze na zasluženi odmor.

Drugo poluvrijeme:

Velika prilika za Hajduk u 53. minuti, ali na ubacivanje Hrgovića malo kasni Rukavina.

U 57. minuti Modrić na dodavanje Eduarda loše prima loptu i propušta veliku šansu za Dinamo.

Hrgović spašava Hajduk izbivši loptu sa crte gola nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju iz Splita.

Dinamo nešto bolji i u nastavku, ali ne stvara više toliko prigoda kao u prvom poluvremenu.

Posljednji trenuci utakmice prolaze u pokušajima Hajduka da stigne do izjednačenja.

Ante Rukavina nakon što je izašao iz igre kazao je u razgovoru za HTV kako nije zadovoljan niti svojom igrom niti rezultatom. "Trebamo pružiti više, još ima vremena nešto napraviti" - rekao je mladi napadač 5 minuta prije kraja susreta dodavši kako je sam zatražio izmjenu od trenera Vulića.

Dinamo je tako na kraju zadržao stečeno vodstvo i osigurao si minimalnu prednost pred uzvrat u Splitu za 14 dana.