Hajduku samo bod u Zaprešiću

HAJDUK je prvoj utakmici osmog kola Prve HNL odigrao neriješeno 1:1 kod Intera u Zaprešiću. Momčad Marijana Pušnika nije uspjela vezati drugu pobjedu u prvenstvu, ali je domaćin ostati neporažen protiv Splićana i u trećem susretu zaredom.

Inter i Hajduk su remizirali u Zaprešiću u uzbudljivoj utakmici u kojoj Splićani mogu više žaliti za pobjedom. Već u 5. minuti domaći su poveli nakon što je obrana Hajduka neoprezno ostavila samog Jakova Puljića kome sa osam-devet metara nije bilo teško zatresti mrežu. Unatoč velikoj nadmoći i nekoliko propuštenih prilika Splićani su izjednačili tek u 77. minuti kada je ubačaj Kožulja Fran Tudor glavom sproveo u mrežu.

Također, sudac Bruno Marić u 34. minuti nije vidio povlačenje za dres Bašića, pa samim time nije ni dosudio kazneni udarac za goste.

Do kraja su gosti pokušali stići do pobjede, ali nisu uspjeli stvoriti izgledniju priliku za gol, pa je Inter bez većih problema uspio sačuvati veliki remi.

Tijekom utakmice Torcida je razvila transparent na kojem je pisalo - "Naša kampanja Hajduk Split".

INTER - HAJDUK 1:1

Tijek susreta:

96' Kraj utakmice. Hajduk je osvojio tek bod kod Intera.

87' Hajduk pritiska, Inter se brani, ali bez veliki prilika u finišu susreta.

82' Pratite live stream iz Zaprešića.

77' GOOOL za HAJDUK! 1:1, strijelac je FRAN TUDOR! Kožulj je centrirao s desne strane, a Tudor sjajno glavom zabio za izjednačenje u Zaprešiću!

73' Velika prilika! Tudor je mogao zabiti za izjednačenje s lijeve strane, ali je njegov udarac obranio vratar Čović!

70' Tudor je s više od 20 metara pokušao, ali je vratar Intera lako intervenirao.

64' Vojković izlazi, a u igru je Tudor.

63' Puljić je šutirao, ali preko gola.

57' Bašić je napustio igru, a umjesto njega ušao je Ohandza.

50' Bašić je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila preko gola.

49' Kožulj je želio proći, ali ga je na rubu šesnaesterca prekršajem zaustavio Komorski.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena. Inter vodi protiv Hajduka s 1:0 od 5. minute i gola koji je zabio Jakov Puljić.

40' Futacs je pokušao s ruba šesnaesterca, ali je njegov udarac lako zaustavio Čović.

36' Bašić je na drugoj strani šutirao u padu iz šesnaesterca, ali je poslao loptu pored desne vratnice.

35' Velika prilika za Inter! Blažević je nakon asistencije s lijeve strane imao zicer, ali je Stipica uspio obraniti i spasiti Hajduk!

34' Bašić je nakon kornera s dva metra glavom trebao i morao zabiti, ali je uspio poslati loptu pokraj gola!

32' Torcida je u Zaprešiću razvila transparent na kojem piše - "Naša kampanja Hajduk Split".

30' Velika prilika za Hajduk! Memolla je s lijeve strane dodao do Vojkovića, koji je iz prve sjajno šutirao na drugu vratnicu, ali je vratar Čović fenomenalno intervenirao!

27' Kožulj je ponovno sjajno tukao s ruba šesnaesterca, ali je opet njegov pokušaj završio pokraj lijeve vratnice.

24' Inter je pokušao zaprijetiti iz slobodnog udarca, ali je vratar Hajduka Stipica uspio uhvatiti loptu nakon centaršuta.

17' Hajduk je pritisnuo i želi što prije izjednačiti, ali gosti za sada ne mogu stvoriti pravu priliku za gol.

10' Ponovno je Kožulj opalio s 20 metara, no i ovog puta je lopta završila malo pored lijeve vratnice.

9' Kožulj je odlično šutirao iz slobodnog udarca s 18-19 metara, ali je lopta prošla pokraj desne vratnice.

5' GOOOL za INTER! 1:0, strijelac je JAKOV PULJIĆ! Tomislav Šarić ubacio je loptu u peterac s lijeve strane, a bivši igrač Lokomotive iz okreta zabio za veliko vodstvo Intera!

2' Prilika za Hajduk - Bašić je centrirao s lijeve strane, a Futacs iz blizine poslao loptu preko gola.

1' Utakmica je krenula. Sudac je Bruno Marić.