Pripremne utakmice

Halilović startao za Milan nakon skoro dvije godine

NOGOMETAŠI Milana su u prvoj pripremnoj utakmici za novu sezonu svladali Novaru rezultatom 4:2. Susret je igran u formatu tri puta po 20 minuta u Milanovu kampu Milanello.

Dvoboj je u prvoj postavi započeo Alen Halilović koji se u redove Milana vratio s posudbe iz nizozemskog Heerenveena, a već u 20. minuti ga je zamijenio Emil Roback.

Haliloviću je ovo bio prvi start u početnoj postavi Milana nakon što je 29. studenog 2018. godine započeo susret Europske lige na San Siru protiv Dudelangea (5:2).

U spomenutih prvih 20 minuta Milan je gubio rezultatom 0:2, a pogotke za Novaru je postigao Marco Bellich. Preokret je u 26. minuti inicirao Lucas Paqueta, Urugvajac Laxalt je u 31. izjednačio, dok su pobjedu Milanu donijeli Calabria i Paqueta svojim drugim pogotkom na utakmici.

U prvom pripremnom susretu Milana nije nastupio drugi Hrvat u redovima talijanske momčadi Ante Rebić, koji je na reprezentativnom okupljanju.