LIGA PRVAKA

Heroj Lige prvaka: Krvav i zašiven u 95. minuti zabio u ljepotici sezone

Screenshot

U 75. MINUTI utakmice šestog kola skupine Lige prvaka, koju su na amsterdamskoj Areni igrali Ajax i Bayern, igrač gostiju Thomas Muller užasno pogibeljnim potezom umalo je unakazio suparnika Nicolasa Tagliafica.

Ajaxovom braniču, koji je na loptu išao glavom, Muller se u glavu zabio svim čepovima kopačke ispružene desne noge. Tako je doletio prema protivniku i razbio mu potiljak.

Sudac Turpin Mulleru je za ovaj divljački nasrtaj dao crveni karton, a nesretnog Tagliafica nakon toga su šivali pet minuta kako bi mu zaustavili krvarenje.

Obje momčadi meč su nastavile s po deset igrača, jer je nešto ranije Ajaxu bio isključen Maximilian Woeber.

Utakmica na kojoj je u trenutku prekida rezultat bio 1:1 zato je produljena, a do pred istek sudačke nadoknade rezultat se nekoliko puta mijenjao i bilo je 3:2 za Bayern.

Ali u 95. minuti lopta nakon odbijanca u kaznenom prostoru Bayerna dolazi do Tagliafica, koji pred golom samo postavlja nogu i zabija za 3:3 i delirij na tribinama.

Jer Ajaxu je spas od poraza dramatično donio igrač koji je samo 20 minuta ranije ležao u lokvi krvi i razderane glave.