Hewitt izbacio Raonica, ispao i Monfils

DVOSTRUKI Grand Slam pobjednik i bivši broj 1 svjetskog tenisa, Lleyton Hewitt, razveselio je gledatelje na Australian Openu pobjedom protiv Kanađanina Milosa Raonica 4-6, 6-3, 7-6(5), 6-3 u 3. kolu prvog Grand Slam turnira sezone u Melbourneu. Bio je to prvi ogled između 30-godišnjeg Australca, trenutno tek 181. igrača u svjetskom poretku koji je zadnjih godina, a pogotovo u zadnje vrijeme, imao puno problema s ozljedama, te devet godina mlađeg Kanađanina crnogorskih korijena.

Hewitt, finalist u Melbourneu 2005. godine, iskoristio je treću meč-loptu servirajući za pobjedu kod 5-3 u četvrtom setu. Prethodno je u tom gemu spasio dvije break-lopte. Slavio je nakon više od tri sata igre. Hewitt je vrlo emotivno doživio plasman u drugi tjedan Australian Opena. No, u osmini finala ga očekuje prvi tenisač svijeta i branitelj naslova, Srbin Novak Đoković, koji je u prva tri meča kombinirano izgubio samo 10 gemova. Iznenađenje je priredio Kazahstanac Mihail Kukuškin, koji je u pet setova svladao 14. nositelja, Francuza Gaëla Monfilsa, koji se u prva dva seta silno mučio s bolnim leđima, a ne samo s raspoloženim suparnikom koji je u odličnoj formi.

Kukuškin je u trećem setu kod vodstva 5-4 propustio servis za pobjedu. Monfils je dobio treći i četvrti set, no, Kukuškin je pronašao dodatnu snagu za slavlje 6-4 u petom setu. Andy Murray lagano je svladao Francuza Michaela Llodru 6-4, 6-2, 6-0. Za četvrtfinale će igrati protiv Kukuškina. Amerikanka Serena Williams, koja ima pet titula na Australian Openu u pojedinačnoj konkurenciji, ukupno 13 na Grand Slam turnirima u singlu, posljednja je izborila plasman među 16 najboljih u konkurenciji tenisačica. Lakoćom je pobijedila Mađaricu Gretu Arn 6-1, 6-1. Za četvrtfinale će igrati protiv Ruskinje Jekaterine Makarove.