Higuain donio Realu pobjedu nad Athleticom

ZAHVALJUJUĆI ponajprije raspoloženom Gonzalu Higuainu, nogometaši Real Madrida upisali su tri boda svladavši Athletic Bilbao 3:2 u utakmici osmog kola Primere.

Pogoci Wesleyja Sneijdera i Higuaina razveselili su Santiago Bernabeu, pa je time i veća bila nevjerica nakon što su gostujući nogometaši već do poluvremena uspjeli anulirati prednost domaćina. Zasluge za to idu Etxebarriji i sigurnom izvođaču najstrože kazne, Iraoli.

Ipak, za šestu pobjedu u sezoni i minimalni bodovni zaostatak za vodećom Valencijom pobrinuo se Higuain svojim drugim pogotkom na utakmici. Konačnih 3:2 postavljeno je u 59. minuti.

Primera, osmo kolo:

Deportivo - Sporting Gijon 0:3 (Barral 24 - 11m, Carmelo 30, Castro 87)

Getafe - Valladolid 1:0 (Diaz 31)

Mallorca - Espanyol 3:0 (Aduriz 48, 60, Varela 75)

Numancia - Racing 2:1 (Barkero 26, Cisma 90+2 / Tchite 90 - 11m)

Recreativo - Valencia 1:1 (Camunas 47 / Villa 62)

Sevilla - Malaga 0:1 (Adrian 15)

Villarreal - Atletico Madrid 4-4 (Senna 48, Llorente 51, Rodriguez 58, Rossi 67 / Simao 1, 83, Forlan 22, Garcia 85)

Real Madrid - Athletic Bilbao 3-2 (Sneijder 13, Higuain 29, 59 / Etxebarria 34, Iraola 45 - 11m)