HNL: 4 pobjede domaćina, jedan remi

U susretu 21. kola Prve HNL u Zagrebu je Dinamo svladao Šibenik sa 3:1 (0:0). Pred 2500 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Kovačić.

Dinamovi su igrači tijekom cijelog prvog poluvremena napadali gol Šibenika, ali nisu uspjeli probiti gostujući bunker.

Tako je najupečatljiviji detalj prvog poluvremena ostala bakljada BBB-a u 17. minuti povodom njihove 17. godišnjice.

U drugom poluvremenu Dinamovi napadi su se nastavili, ali obrana Šibenika uspijevala se obraniti.

Ipak, u 68. minuti nakon Mituovog ubačaja Smoje se snašao u kaznenom prostoru Šibenika te je uspio ugurati loptu iza Slavičinih leđa.

Svega dvije minute kasnije Zahora je povećao na 2:0 nakon sjajnog dodavanja od strane Olića.

U sudačkoj nadoknadi Vuković je smanjio na 2:1, da bi odmah zatim Zahora povisio na 3:1.

Strijelci: 1:0 Smoje (68), 2:0 Zahora (70), 2:1 Vuković (90), 3:1 Zahora (90).

U Vinkovcima su Cibalia i velički Kamen Ingrad igrali 1:1 (1:0). Pred 1000 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Marić.

Utakmica je bila puna grubosti pa su tako gledatelji mogli vidjeti 11 žutih i tri crvena kartona.

Strijelci: 1:0 Lučić (7), 1:1 Popović (65).