Houston i Boston poravnali

KOŠARKAŠI Houston Rocketsa pobijedili su na domaćem terenu Dallas Maverickse 10183, pa je rezultat u pobjedama poravnat na 33. To znači da će odluka o tome tko će u 2. kolo doigravanja NBA lige pasti u sedmoj utakmici, koja se igra u subotu u Dallasu.

U posljednju četvrtinu Rocketsi su ušli s minimalnom prednošću 70-69, a onda je zablistao Jon Barry, koji je u dvije minute ubacio deset koševa, te je tako odveo Houston do nedostižne prednosti.

Najbolji strijelac Houstona bio je Tracy McGrady sa 37 poena, Mike James dodao je 22, a Barry 14 koševa. Kineski centar Yao Ming upisao je samo 8 koševa i 5 skokova.

Za Dallas Jerry Stackhouse ubacio je 21, a Dirk Nowitzki 19 poena.

Boston Celticsi su se spasili u produžetku, pobijedivši u gostima Indiana Pacerse 92-89. Najbolji pojedinac Bostona bio je Antoine Walker, koji je ubacio 24 poena, uključući i odlučujući koš u produžetku. Ricky Davis dodao je 22, a Paul Pierce 20 koševa. No, Piercea nije bilo u produžetku, jer je pred kraj regularnog dijela isključen nakon što je nasrnuo na protivničkog igrača.

Indianu je predvodio Jermaine ONeal sa 26 poena i 10 skokova.

Obje momčadi imaju po tri pobjede, a odlučujuća utakmica igra se u subotu u Bostonu.