HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA

HRVATSKA - AUSTRIJA 27:23 Hrvatska napravila veliki korak prema polufinalu

HRVATSKA je pobjedom otvorila drugi krug Eura i napravila je veliki korak prema plasmanu u polufinale. U Beču je pao domaćin Austrija rezultatom 27:23.

Hrvatska je odigrala fantastičnu obranu u prvom poluvremenu, domaćin je u prvih 30 minuta zabio samo osam golova i to je bio ključ trijumfa. U nastavku su Duvnjak i društvo samo održavali veliku prednost i mirno su utakmicu priveli kraju.

Pobjedom protiv Austrije Hrvatska je napravila veliki korak ka polufinalu, sada ima četiri boda kao i Španjolska koja je ranije u četvrtak svladala Češku s 31:25, dok je Austrija treća s dva boda. Češka i Njemačka i Bjelorusija koje igraju svoj susret 1. kola drugog kruga od 20.30 su bez bodova. Plasman u polufinale izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Hrvatska je ključnu prednost u utakmici izgradila između 9. i 25. minute prvog poluvremena, kada se serijom 7:1 odvojila na 10:5. Tijekom tog razdoblja odlično je funkcionirala obrana 5-1 s Domagojem Duvnjakom kao isturenim igračem koja je natjerala Austrijance da izgube čak devet lopti u prvom poluvremenu, a i doza sreće je bila na strani hrvatske reprezentacije jer je četiri-pet šutova Austrijanaca završavalo na okviru gola.

Od tih prvih pet pogodaka Austrije čak četiri je postigao krilni igrač Robert Weber, dok su njezini najbolji šuteri Mykola Bilyk i Janko Božović bili bez učinka. Bilyk je upio do odlaska na odmor postići dva gola, no prednost Hrvatske ostala je na pet razlike.

U nastavku utakmice Austrija se niti jednom nije uspjela primaknuti na manje od četiri gola razlike. Kada bi domaćini i zaprijetili približavanjem, u tome ih je s nekoliko odličnih obrana spriječio Marin Šego.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa šest golova, po pet su dodali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić, dok su kod Austrije najbolji bili Robert Weber sa šest i Gerald Zeiner s četiri pogotka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će imati u subotu u 20.30 protiv Njemačke.

HRVATSKA - AUSTRIJA 27:23

Tijek utakmice:

KRAJ

60 ' Karačić zabija za 27:22, Dicker pogađa za 23:27

58' Santos pogađa sa sedam metara

57' Weber smanjuje na - 5, a Stepančić iznuđuje sedam metara. Ni Cindrić ne zabija. Imamo problem sa sedmercima na ovom turniru. Treći večeras

55' Duvnjak sjajno krade i zabija na prazan gol

55' Marin Šipić zabija svoj prvi gol

53' Ne koristimo napad, a Šego spašava i brani novi zicer

52' Evo domaćina na samo - 4

50' Horvat sad promašuje sedmerac. Drugi večeras

50' Sjajan lob Horvata sa sedam metara

47' Kakve dvije obrane Šege, dva čista zicera jedan za drugim

46' Treća obrana Šege, druga u nastavku

46' Weber pogađa sa sedam metara, ali Duvnjak zabija za novih + 6

45' Cindrić iz blizine diže na + 6

43' Stepančić podiže na novih +5, a Šego je upisao prvu obranu u nastavku

42' Zeiner igra jako dobro, a obrana Hrvatske se opustila

41' Mandić fino za Horvata za 20:15

40' Mandić zabija, a hrvatski golmani imaju samo jednu obranu cijelu utakmicu

38 Nikola Bilyk silovito s devet metara za svoj treći gol

36' Krasan gol Zeinera za 12:16, još ljepši Mandića s krila za 17:12

35' Stepančić bomba za 16:11

34' Hrvatska se malo opustila u obrani i Weber to kažnjava

33' Cindrić je zaradio novo isključenje i sedam metara za Hrvatsku. Horvat zabija

32' Božović probija Šegu koji je u prvih 30 minuta imao samo jednu obranu, a Hrvatska je primila svega 8 golova

31' Počelo je drugo poluvrijeme kojeg golom otvara Luka Stepančić

KRAJ PRVIH 30 MINUTA

30' Luka Cindrić u zadnjoj sekundi zabija za 13:8

30' Zeiner je zabio iz prodora za 12:8. Wagner mora vani zbog faula na Šipiću

28' Bilyk zabija svoj drugi gol, ali uzvraća Stepančić golčinom

26' Cindrić solo prodorom za novih +5

26' Ne koristimo napad za +6, a u kontri Nikola Bilyk zabija svoj tek prvi gol. Šutirao je samo dva puta

24' Božović sad puca preko vrata

22' Kako Hrvatska igra obranu. Nevjerojatno. Domaćini nemaju nikakve ideje

21' Božović gromovito u gredu. Mandić je iznudio novih sedam metara i Horvat zabija za + 5

20' Šipić zarađuje dvije minute i sedam metara. Horvat je sad siguran

19' Weber zabija četvrti gol. Austrija zabija gol nakon skoro devet minuta

17' Sjajan asist Karačića za Šipića, ali hrvatski pivot ne pogađa. Golman Austrije sjajno brani. Weber u novu vratnicu, a Duvnjak zabija za 8:4

16' Austrijanci bez gola sedam minuta i sad pogađa Zeiner novu vratnicu

16' Novi gol za Hrvatsku koja polako lomi domaćina

14'  Sjajan solo prodor Cindrića za novih +2, a Živković baca loptu u aut. Novi napad za Hrvatsku za + 3

11' Mandić s krila za 4:4, a nakon kontre Horvat za 5:4

10' Sreća, Zeiner pogađa gredu

10' Nevjerojatno što je Marino Marić sad promašio. Sam je bio pred golmanom, no ovaj je sjajno obranio

9' Eichberger brani Stepančiću, a Mamić je kriv za sedam metara. Weber treći gol u nizu za 4:3

8' Weber iz kontre za seriju 2:0 i sad je 3:3

7' Nova kontra Cindrića i evo nas na 3:1. S krila Austrijanci vraćaju na -1

6' Kontra za Mandića i Hrvatska vodi 2:1

5' Živković krasno na crtu za Zeinera i 1:1 je

5' Austrijanci u vratnicu s krila, Cindrić je promašio prazan gol

4' Duvnjak zabija nakon obrane Šege

3' Cindrić je iznudio sedam metara i isključenje Božovića. Horvat pogađa vratnicu

1' Počela je utakmica. Prva lopta za Austriju. Austrija je izgubila loptu

HRVATSKA: Šego - Mandić, Horvat - Duvnjak, Cindrić, Stepančić - Musa

Klupa: Ašanin, Ravnić, Šipić, Marić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić, Matanović

AUSTRIJA: Bauer - Frimmel, Weber - Bilyk, Zeiner, Božović - Posch

Klupa: Eichberger, Woss, Dicker, Herburger, Živković, Jochmann, Huteček, Santos

17:40 Španjolska je na impresivan način krenula u drugi krug Eura. Aktualni prvaci Europe razbili su Češku s 31:25 i napravili su korak bliže polufinalu. Opširnije OVDJE

17:00 Dva dana prije polaska na Euro, Zoran Gobac je Manuela Štrleka izbacio iz reprezentacije jer je ovaj navodno birao utakmice koje će igrati. Štrlek se sad oglasio i poslao poruku. Opširnije OVDJE

16:30 Naš reporter nalazi se u Beču i uživo prenosi atmosferu iz glavnog austrijskog grada.

15:30 U gradu i ispred dvorane nema puno hrvatskih navijača. Radni je dan pa se njihov dolazak očekuje tek pred utakmicu u 18 sati.

11:37 Hrvatsku će protiv Austrije ponovno voditi najbolja obrana na turniru, a glavni zadatak je sakrivanje dvije velike slabosti koje su Červarovi igrači do sada pokazali.

11:36 Austrijanci se nadaju senzaciji večeras poslije odlične igre u prvom krugu.

Prije utakmice:

Protivnik je Austrija, a susret počinje u 18:15. Domaćin je u prve tri utakmice slavio protiv Češke, Ukrajine i Makedonije, no Hrvatska im je daleko najteži ispit na prvenstvu.

Momčad Line Červara pomela je Crnu Goru (27:21) i Bjelorusiju (31:23) dok je nešto manje uvjerljiva bila protiv Srbije (24:21). Unatoč još jednoj utakmici gdje su njegovi igrači favoriti, Červar poziva na oprez.

"Očekujem tešku utakmicu, neće to biti nimalo lako, varaju se oni koji misle drugačije. Oni su respektabilna reprezentacija i neće biti lako igrati pred osam tisuća uglavnom njihovih navijača. Moramo zaista biti mentalno jaki i moramo spriječiti njihovu tranziciju koja je iznimno dobra. Imaju dva jako hitra krila koja nam s Bilikom mogu stvarati ogromne probleme. Mi moramo kontrolirati i voditi igru, ne smijemo dozvoliti da oni nama nametnu igru", rekao je Červar u najavi.

Slično razmišlja i Igor Karačić.

"Mislim da smo spremni i svjesni kakve šanse imamo. Svi smo glavama unutra sto posto i jedino tako možemo ići naprijed. Radujem se sutrašnjoj utakmici, neka pokažemo da ova igra iz prvog kruga nije bila slučajna", rekao je Karačić.

Tijek utakmice možete pratiti na Indexu.

*Sadržaj donosi Index u suradnji s PPD-om.

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz rukometni Euro i Hrvatsku, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: rukomet.

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.