Hrvatska mlada reprezentacija pobijedila Talijane

HRVATSKA U20 reprezentaciji pobijedila je selekciju Italije 2:1 u susretu Kupa Mirop koji se igrao u Gradisci. Dvostruki strijelac za ekipu Dražena Ladića bio je napadač Osijeka Ivan Miličević.

Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Miličević je za 1:0 zabio već u šestoj minuti, da bi u 20. minuti dodatno učvrstio vodstvo, a Talijani su smanjili u 37. minuti susreta. Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Hrvatska je bila osjetno bolja od Italije, te je stvorila više prilika pa je nekoliko zicera ostalo neiskorišteno.

Zbog obaveza u Hrvatskom kupu Ladić nije mogao računati na Kelavu, Lovrena, Badelja, Maloču i Tičinovića pa su svoje debi nastupe za mladu reprezentaciju upisali Tomislav Živko iz Rostova, Marko Šimić iz Himkija i Duje Čop iz Nacionala.