EUROPSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

HRVATSKA - NJEMAČKA 25:24 Hrvatska u drami izborila polufinale Eura

HRVATSKA je u polufinalu Eura. U ključnoj utakmici je nakon velikog preokreta slavila protiv Njemačke 25:24 (11:14) i izborila polufinale.

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, dok je Nijemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom i Češkom.

Hrvatska je junačkom igrom u Beču pobijedila  Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege kod udarca Kollbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se "vratili iz mrtvih" u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani. Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

HRVATSKA - NJEMAČKA 25:24

Pred 10.000 gledatelja u Gradskoj dvorani u Beču sudili su Portugalci Fonseca i Duarte.

HRVATSKA: Šego (4 obrane), Ašanin, Mandić 3, Horvat 1, Duvnjak 5, Cindrić 3, Stepančić 4, Musa, Brozović 1, Matanović, Marić 1, Šipić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić

NJEMAČKA: Wolff (13 obrana), Bitter; Gensheimer 4, Reichmann 4, Kuhn 1, Drux 1, Hafner 3, Pekeler,  Zieker, Kastening 4, Wiencek, Kohlbacher 1, Golla, Bohm 1, Weber 4, Schmidt 1

Tijek utakmice:

KRAAAAJ! HRVATSKA JE U POLUFINALU!!!!!!

60' Kuhn u blok. Novi napad i Šego brani zicer za polufinale.

59' Karačić zabija za 25:24.

57' Kuhn je promašio i Hrvatska ima napad za vodstvo.

56' Bravo za Duvnjaka. Ukrao je loptu i zabio iz kontre za 24:24.

55' Sedam metara za Njemačku  Reichmann ne može promašiti. Četiri od četiri. Cindrić je promašio.

54' Kakva golčina Karačića za 23:23.

52' Šteta. Sedmerac za Njemačku. Reichmann je nepogrešiv. Imali smo tri napada za vodstvo, a sad Šipić iz zicera u gredu.

51' Šteta, Wolf brani. Nevjerojatno, Mandić zicer u Wolfa.

49' Nova greška Nijemaca i imamo napad za + 1. Wolf brani Stepančiću, ali desni vanjski Hrvatske krade loptu Druxu.

49' Dva gola u seriji i evo nas na 22:22.

47' Stepančić, nova golčina. Najbolji igrač Hrvatske večeras.

46' Duvnjak zabija sa sedam metara, a Nijemci pogađaju vratnicu.Imamo napad za doći na samo - 1.

42' Karačić sad zabija za povratak na - 2. Weber pogađa.

41' Stepančić se raspucao i evo nas na - 2. Bomba Hafnera s devet metara za + 3.

40' Ipak pivot Njemačke zabija za + 3.

38' Kastening vraća na + 4. Krademo loptu i Mandić iz kontre na samo - 2.

37' Ilija Brozović zabija prvi gol na Euru. Krademo loptu i Karačić iz kontre vraća na -3.

36' Duvnjak sad mora van na dvije minute. Njegovo drugo isključenje i Nijemci idu sa sedmerca na +5.

35' Novi sedmerac. Sad Duvnjak ide i nekako zabija.

34' Gensheimer s lakoćom s krila, a Wiencek novo isključenje.

33' Karačić promašuje zicer, a Kastening zabija za + 4.

32' Karačić zabija, ali suci sude faul Mandiću.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVIH 30 MINUTA

30' Nevjerojatno. Karačić zabija, a Nijemci opet koriste brzi centar i imaju sedmerac. Reichmann zabija za + 3 i 14:11 nakon prvih 30 minuta .

30' Dobra obrana i Hafner promašuje. Imamo zadnji napad za doći na samo - 2.

28' Serija Hrvatske 2:0 i evo nas na - 3. Međutim, Musa mora van na dvije minute.

26' Weber nas kažnjava i evo Nijemaca na + 4.

26' Novi sedmerac za Hrvatsku. Horvat ide opet i nova vratnica. Treći promašaj.

26' Wiencek je brutalno uletio u Mandića i ide van na dvije minute. Šesto isključenje za Nijemce.

25' Horvat zicer i Wolf brani. Sad Duvnjak mora vani iako je Musa napravio faul za dvije minute. Imamo dva igrača manje. Nije dobro. Nijemci idu na + 3.

24' Nevjerojatno. Stepančić griješi, pušta igrača i primamo gol, a Stepančić mora van.

24' Nijemci imaju dva igrača manje. Pet isključenja za Njemačku, a Hrvatska niti jedno.

23' Cindrić zabija uz grubi ulet Schmidta. Nove dvije minute za Njemačku, a Luka se na parketu previjao od bolova.

22' Nove dvije minute za Njemačku. Pekeler grubo u glavu Stepančića.

20' Njemačka zabija uz puno sreće, ali Stepančić vraća na -2.

19' David Schmidt vuče Karačića s leđa i ide van na dvije minute. Stepančić zicer u gredu, ali iz novog napada Cindrić za 6:8.

17' Uwe Gensheimer s krila za 7:5 za Njemačku, a onda kapetan Njemačke iz kontre za 8:5.

15' Karačić jedva zabija, ali opet Nijemci brzo nakon brzog centra zabijaju. Nismo dobri u obrani.

14' Wolf brani Stepančiću, ali Luka uzima lotu i evo nam sedmerca. Karačić ide na crtu i on griješi. Hrvatska nastavlja užasan niz sa sedmercima.

12' Šego sjajno brani, a Mandić je iznudio dvije minute Webera i sedam metara. Horvat u gredu.

10' David Schmidt s igračem manje zabija za Njemačku, a Duvnjak griješi.

9' Hafner ide na dvije minute vani nakon faula na Musi. Krasno Karačić kad nismo imeli ideju u napadu.

8' Mandić s krila za 3:4.

7' Duvnjak gubi loptu, a Nijemci dižu na +2.

6' Cindrić griješi, a Hafner zabija za 3:2.

4' Duvnjak za 2:1, a Nijemci iz brzog centra odmah za 2:2.

3' Gol s krila za Kasteninga.

2' Odlična akcija na crtu za Marića i 1:0.

1' Počela je utakmica  Prvi napad je za Njemačku. Obrana Hrvatske odlična i naša je lopta.

HRVATSKA: Šego - Mandić, Horvat - Duvnjak, Cindrić, Stepančić - Musa

Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Marić, Šipić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić

NJEMAČKA: Wolff - Gensheimer, Reichmann - Kuhn, Drux, Hafner - Pekeler

Klupa: Bitter, Zieker, Kastening, Wiencek, Kohlbacher, Golla, Bohm, Weber, Schmidt

19:50 Španjolska je pobijedila Austriju i pobijedi li Hrvatska Njemačku ide u polufinale.

19:00 Sat i pol prije utakmice s Njemačkom pjeva se ispred dvorane.

18:30 Dva sata prije utakmice dvorana je već krcata i puno je hrvatskih navijača. Kako nam javljaju naši reporteri, u Beču je pao snijeg. Hrvata još nema na ulicama. Vrhunac navijačke euforije očekuje se oko 19 sati kada bi trebali svi krenuti prema dvorani. Atmosferu iz Beča možete pogledati na ovom linku.

18:20 Totalna ludnica u Beču. Nekoliko tisuća hrvatskih navijača napravilo je fantastičnu atmosferu.

Lino Červar odlučio je upravo prije ove utakmice napraviti prvu promjenu u ekipi. Umjesto Valentina Ravnića, lijevog krila Zagreba, upada pivot Hannovera Ilija Brozović. Ovo je zanimljiva odluka Červara budući da ostaje na jednom lijevom krilu Davidu Mandiću, a Brozović će biti četvrti pivot u ekipi uz Marina Marića, Željka Musu i Marina Šipića.

Vjerojatno je Červar ovako odlučio jer se s Nijemcima očekuje jako gruba utakmica pa želi imati jednog pivota više u kadru, a i Marić ima manjih problema s ozljedom leđa.

Hrvatska protiv Njemačke igra u subotu od 20:30, a pobjedom bi stigla na korak do plasmana u polufinale. Hrvatska je dosad upisala sve pobjede, a Njemačka je doživjela jedan poraz. Teško je poražena od Španjolske.

"Oni će biti pod puno većim psihološkim opterećenjem, a nama ta utakmica nije biti ili ne biti. Treba u utakmicu ući smireno, kao i u svaku do sada. Znamo svoje kvalitete i moramo biti koncentrirani i samo igrati svoju igru'', rekao je Cindrić Indexovom reporteru u najavi.