Hrvatski nogometaši u Bundesligi

U SUSRETIMA 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva nastupila su i petorica hrvatski igrača.

Ponajbolju partiju pružio je Niko Kovač u dvoboju protiv Nurnberga. Veznjak Herthe postigao je u 30. minuti prvi pogodak za berlinsku momčad iz jedanaesterca, a utakmica je završila pobjedom Herthe 2:1. Josip Šimunić je za Herthu igrao do 47. minute kada ga je zamijenio Madlung.

Kapetan Stuttgarta, Zvonimir Soldo je odigrao svih 90 minuta na gostovanju protiv HSV-a koji je slavio 2:1 i dobio je žuti karton. Boris Živković je započeo utakmicu, no u 73. minuti je dobio drugi žuti karton, pa je ranije morao napustiti teren.

Biliškov je odigrao posljednjih 12 minuta za Wolfsburg, koji je u Gelsenkirchenu poražen od Schalkea (0:3).