HRVATSKA KRENULA POBJEDOM Šetka i Joković slomili SAD u zadnjoj četvrtini

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija krenula je pobjedom u obranu zlatne olimpijske medalje u Londonu, u svojoj prvoj utakmici na Igrama u Riju slavila je protiv SAD-a 7:5 (2:2, 1:1, 2:1, 2:1).

> Dario Šarić s kapicom bodrio vaterpoliste

No nije bilo lako napraviti prvi korak, igrači Ivice Tucka bili su dosta nervozni na otvorenju vaterpolskog turnira, naime Hrvatska je prvi put povela tek u trećoj četvrtini golom Anđela Šetke za 5:4, njegovim prvim na utakmici.

SAD je u igri držala sjajna realizacija igrača više, naime uvodna četiri gola zabili su s igračkim viškom u bazenu, Hrvatska je prvi put iskoristila isključenje tek u trećoj četvrtini.

Šetka i Joković prelomili susret

Ipak, pitanje pobjednika bilo je riješeno sjajnom serijom Hrvatske pri kraju treće i na početku četvrte četvrtine, Šetka je najprije svojim drugim na susretu doveo Hrvatsku u prednost od dva gola, najveću dotad, a potom je sve riješio Maro Joković, također svojim drugim golom, i odveo premijerni nastup Barakuda na olimpijskom turniru u mirnije vode.

SAD je do konca susreta uspio tek ublažiti poraz prekrasnim golom Roelsea. Hrvatski golman Marko Bijač nije mogao ništa, ali bio je sjajan među vratnicama danas, naime zamijenio je umornog Josipa Pavića na golu, koji je sinoć na ceremoniji otvaranja nosio zastavu, i izludio Amerikance s 13 obrana.

Tucak i društvo prvi ispit u supini B vaterpolskog turnira u Riju uspješno su apsolvirali, sljedeći, puno teži, na rasporedu je već u utorak 9. kolovoza protiv Crne Gore.

Utakmica je odigrana na plivalištu Maria Lenk, a sudili su Margeta (Slovenija) i Flahive (Australija)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković 1, Lončar, Joković 2, Bukić 1, Macan, Bušlje , Sukno 1 (1),  Krapić, Šetka 2, Garcia, Bijač.

SAD: Moses, Dunstan, Hallock, Obert, Roelse 1, Cupido, Samuels, Azevedo 2, Bowen 1, Bonnani 1, Smith,  Mann, Baron.

PETERCI: Hrvatska 1 (1), SAD 0.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 6/1, SAD 8/4.

Tijek utakmice:

Kraj.

Četvrta četvrtina:

5:7 Alex Roelse zabio je odličan gol i smanjio dvije minute do kraja, dva gola prednosti za Barakude.

4:7 Zadnje tri minute utakmice, Bijač je skupio 12 obrana dosad.

4:7 Drugi gol Mare Jokovića, sjajno je zabio ljevicom, golman SAD-a nije mogao ništa.

4:6 Anđelo Šetka probio je Mosesa drugi put zaredom i doveo Hrvatsku u najveću prednost na utakmici.

4:5 Hrvatska ima prvi napad.

Treća četvrtina:

Kraj pretposljednje dionice. Hrvatska u minimalnoj prednosti.

4:5 Tucak je pozvao minutu odmora još je minuta i pol do kraja treće četvrtine. Košarkaši Šarić i Hezonja najluđi su na tribinama.

4:5 Šetka je prekrasno zabio za prvu prednost Hrvatske na današnjoj utakmici. Prvi njegov gol iz četvrtog pokušaja.

4:4 Luka Bukić iskoristio je igrača manje na samom isteku kazne, ostao sam na lijevoj strani i silovito zakucao.

4:3 Tony Azevedo zabio je svoj drugi za prvo vodstvo SAD-a u trećoj, Amerikanci su sva četiri gola zabili s igračem više.

3:3 Moses brani udarac Bušlje. Hrvatska ima šut 3/16.

3:3 Joković je nerezonski opalio, Hrvatska je propustila iskoristiti prvi napad u trećoj četvrtini, dvije minute su prošle.

3:3 Prvi napad imat će SAD.

Druga četvrtina:

3:3 Kraj prvog poluvremena.

3:3 Antonio Petković poravnao je odmjerenim udarcem s oko pet metara po sredini.

2:3 Bijač je spasio Hrvatsku s igračem manje jedanput, ali drugi puta nije mogao, Bowen je doveo SAD u prednost s igračem više pri kraju poluvremena. Amerikanci treći put vode na današnjem dvoboju.

2:2 Polovica druge četvrtine, Moses brani udarac Šetke iz izgledne prilike. Udovičić je zatražio predah.

2:2 Prošle su uvodne dvije minute druge četvrtine, golman SAD-a Moses već je priupio šest obrana.

2:2 Hrvatska će imati prvi napad.

Prva četvrtina:

2:2 Kraj prve dionice.

2:2 Minuta do kraja prve četvrtine, oba izbornika pozvala su minutu odmora i Hrvatska je u međuvremenu promašila jedan napad.

2:2 Sandro Sukno poravnao je iz peterca kojeg je izborio Lončar. Dvije minute do kraja četvrtine.

2:1 Bonnani je zabio svoj prvi na Igrama i vratio SAD u prednost.

1:1 Maro Joković je poravnao, još tri i pol minute do kraja prve četvrtine.

1:0 SAD je prvi poveo, Bijača je načeo bivši igrač Juga Tony Azevedo.

0:0 U tijeku je početno ispipavanje snaga, još nema promijene rezultata, pet minuta do kraja trećine.

Počela je prva utakmica Hrvatske u Parque Aquatico Maria Lenk u Rio de Janeiru.

Uoči utakmice:

HRVATSKA: Pavić, Bijač, Burić, Petković, Lončar, Garcia, Sukno, Šetka, Joković, Bukić, Garcia, Macan, Krapić

Izbornik: Ivica Tucak

SAD: Moses, Azevedo, Mann, Cupido, Bonanni, Baron, Dunstan, Bowen, Obert, Smith, Roelse, Samuels, Hallock

Izbornik: Dejan Udovičić

Barakude kreću u obranu zlatne medalje s Igara u Londonu, a prvi test igrači Ivice Tucka imat će protiv SAD-a s kojim nemamo pozitivan omjer na OI-ju. Naime, tri puta su nas pobijedili u pet dosadašnjih okršaja, no posljednji put igrali smo međusobno u Londonu i slavili 8:2.