Hummels junak Bayerna u velikom derbiju

NAKON dva kola bez pobjede (poraz i remi) Bayern se vratio na pravi put. Aktualni prvak Njemačke slavio je u derbiju protiv Bayer Leverkusena s 2:1, u 12. kolu Bundeslige.

Momčad Carla Ancelottija povela je u 30. minuti, kada je Thiago Alcantara zabio glavom. No gosti, na čijoj je klupi ostao Tin Jedvaj, uspjeli su izjednačiti samo pet minuta kasnije. Julian Brandt i Hakan Calhanoglu izveli su sjajnu akciju, a turski veznjak pogodio je za 1:1.

Ipak, ekipa s Allianz Arene slavili su golom Matsa Hummelsa u 56. minuti. Joshua Kimmich centrirao je iz kornera s desne strane, a branič glavom zakucao loptu u mrežu.

Ovom pobjedom Bayern je ponovno tri boda udaljen od lidera Leipziga, a ima tri boda više od Nike Kovača i njegovog Eintrachta.