I Roma stigla na -2 od Juventusa, Džeko kralj strijelaca

NAKON Milana, koji je pobijedio vodeći Juventus i stigao na dva boda od vrha, isto je učinila i Roma. Rimska momčad razbila je Palermo s 4:1 na Olimpicu, u posljednjoj utakmici 9. kola Serie A, te se probila na drugo mjesto ljestvice.

Pogotke su za Romu zabili Mohamed Salah 31, Leandro Paredes u 51, Edin Džeko 68. i Stephan El Shaarawy u 82, dok je strijelac za Sicilijance bio Robin Quaison u 80. minuti.

Za Palermo je branio hrvatski vratar Josip Posavec, koji je loše reagirao kod drugog gola i centaršuta Paredesa.

Također, Džeko je s ukupno osam golova poveća prednost na ljestvici strijelaca ispred Carlosa Bacce, Gonzala Higuaina, Maura Icardija, Josea Callejona i Cira Immobilea, koji su zabili po šest golova.

Ranije su Bologna i Sassuolo odigrali 1:1. Poveli su domaćini sjajnim golom Simonea Verdija iz slobodnog udarca u 10, dok je za goste uspio izjednačiti Alessandro Matri u 87. minuti.