ABA LIGA

Igrač Zadra dao koš kakvog se ne bi posramio ni Jordan

ZADAR je ostvario jednu od najvećih pobjeda sezone. U Čačku je bio bolji od Borca 65:61. Time je napravio veliki korak prema izbjegavanju kvalifikacija za ostanak u ligi. Osim pobjede više u odnosu na Borac, imaju i 2:0 u međusobnom omjeru.

Hrvatski klub držao je prednost čitavu utakmicu, a u zadnju četvrtinu ušao je s velikih 14 razlike. Ipak, doveli su se u situaciju da Borac ima pred kraj napad za izjednačenje. Domaći košarkaši izgubili su loptu, a Justin Carter je na suprotnoj strani pogodio oba slobodna bacanja i potvrdio pobjedu.

Zadar su do pobjede predvodili Chinanu Onuaku s 13 koševa, ali i sedam izgubljenih lopti, Aleksandar Bursać sa 11 te Carter s 10 koševa. Kod Borca najefikasniji su bili Dušan Miletić i Nemanja Todorović s po 13 koševa. Ipak, ono o čemu se najviše priča nakon utakmice je kreativan i spektakularan koš Jana Palokaja u prvoj četvrtini. Igrač Zadra ulovio je napadački skok iza table, ali ju je prebacio u jako visokom luku i zabio najljepši koš na utakmici.