Incident u Jazinama: Navijač sucu razbio arkadu

U DRUGOM dvoboju finala doigravanja Ožujsko lige za prvaka košarkaši Zadra pobijedili su u Jazinama Cibonu VIP 94:80 (22:16, 23:18, 26:19, 23:27) i tako u seriji na tri pobjede izjednačili rezultat na 1:1.

Bila je to utakmica u kojoj su domaćini posve nadigrali Cibonu VIP. Čvrstom i agresivnom igrom slomili su goste u čijim redovima niti jedan igrač ne zaslužuje pohvale.

Nažalost, utakmicu je obilježio incident koji se dogodio već u drugoj minuti. Najprije je na parket doletio jedan otrgnuti stolac, a sa zapadne strane tribine je jedan gledatelj pogodio suca Srđana Dožaia u arkadu. Sudac je zatražio da policija isprazni dio tribine s kojeg je doletio predmet, pa je prekid trajao više od 30 minuta.

Najefikasniji igrači Zadra bili su Vladović (23), Longin (19), Marcelić (18) te Bulić (17), dok su Cibonu predvodili Kus (14), Sesar (11) i Žižić (11).

Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju u Zagrebu.