Inter razbio Istru i matematički osigurao ostanak u ligi

ZAPREŠIĆKI Inter pobijedio je Istru 3:0 u 32. kolu Prve HNL i pogurao je prema doigravanju za prvu ligu. Dvostruki strijelac Ilija Nestorovski bio je najbolji pojedinac na utakmici, a u listu strijelaca upisao se još i Jakov Puljić.

Obrana Istre kapitulirala je prvi puta u 16. minuti nakon kornera. Odbijena lopta pala je Blaževiću u "krilo". Igrač Intera opalio je na gol, a Nestorovski se ubacio ispred Mišića i skrenuo loptu u mrežu.

Sve je bilo gotovo 12 minuta kasnije, Ottochian je pronašao Puljića koji je pobjegao gostujućim braničima i matirao Brkića za 2:0. Interov prvoligaški život i iduće sezone potvrdio je Nestorovski u drugom poluvremenu svojim drugim golom na utakmici. Domaći nogometaši ovom pobjedom matematički su potvrdili ostanak u ligi četiri kola prije kraja prvenstva.

Predzadnja Istra sad ima šest bodova manje i utakmicu više od Osijeka, koji se nalazi u sigurnoj zoni. Inter je pobjegao Puljanima na 15 bodova prednosti i dogodine će sigurno biti prvoligaš