europa liga

Irci su sinoć protiv Arsenala postavili nevjerojatan rekord Europa lige

ARSENAL je sinoć u 2. kolu Europa lige pobijedio Dundalk 3:0 i došao do druge pobjede u skupini.

Englezi su bili ogromni favoriti, a i u kombiniranom sastavu bili su prejaki za slabašne Irce. Dundalk se držao sve do 42. minute, da bi u četiri minute primio tri gola. Prvo je zabio Eddie Nketiah, u 44. je na 2:0 povisio Joe Willock, da bi konačnih 3:0 postavio Nicolas Pepe u prvom napadu drugog poluvremena.

Razigrani Arsenal imao je čak 24 udarca na gol i mogao je zabiti puno više golova da je bio malo koncentriraniji. Irci često slove za čvrste i jako grube momčadi, ali Dundalk je u ovoj utakmici postavio nevjerojatan rekord Europa lige.

Irska momčad prva je u povijesti ovog natjecanja koja u čitavoj utakmici nije napravila nijedan prekršaj. Arsenal ih je napravio čak 20 pa su tako Englezi razbili Irce i golovima i prekršajima.