Island - Bugarska 1:3

NOGOMETNA reprezentacija Bugarske uspješno je započela kvalifikacije za odlazak an Svjetsko prvenstvo 2006. godine. Bugari su u prvom dvoboju skupine 8, u kojoj se natječe i Hrvatska, kao gosti u Reykjaviku svladali reprezentaciju Islanda sa 3:1 (1:0).

Dvostruki strijelac za Bugarsku bio je Dimitar Berbatov u 35. i 49. minuti, dok je jednom mrežu domaćih zatresao Hristo Janev u 62. minuti. Jedini strijelac za Island bio je Eidur Gudjohnsen u 51. minuti iz 11-erca.

Berbatov je svoju visoku klasu prvi put pokazao u 35. minuti kada je solo-prodorom došao na rub kaznenog prostora Islanđana, te potom lijepim udarcem svladao Arasona. Početkom drugoga poluvremena Berbatov je iskoristio izvrsno dodavanje Stiliana Petrova koji ga je gurnuo u čistu situaciju.

Samo dvije minute nakon drugog gola Berbatova, Ivajlo Petkov srušio je u svom kaznenom prostoru Thordura Gudjonssona, a Eidur Gudjohnsen je s bijele točke svladao Ivankova.

Ipak, tri boda Bugarskoj osigurao je Hristo Janev pogotkom iz slobodnog udarca s 30-ak metara u 62. minuti.

ISLAND - BUGARSKA 1-3 (0-1)

Gledatelja: 5.000

Sudac: Hamer (Luksemburg)

Strijelci: 0-1 Berbatov (35), 0-2 Berbatov (49), 1-2 Gudjohnsen (51-11m), 1-3 Janev (62)

ISLAND: Arason; Bjarnason, Sigurdsson, Hreidarsson, Gunnarsson, K. Sigurdsson (Vidarsson, 64), Gretarsson (J. Gudjonsson, 57), Einarsson, T. Gudjonsson, Gudjohnsen, Helguson (H. Sigurdsson, 70)

BUGARSKA: Ivankov; Kišišev, Kirilov, I. Petkov, Stojanov, Jankov (Kamburov, 80), S. Petrov, Hristov, Berbatov, Božinov (Bukarov, 72), Lazarov (Janev, 42)

Crveni karton: Gunnarsson (Island) 83