Istra 1961 preokretom pobijedila Slaven Belupo

U PRVOJ utakmici 26. kola Prve HNL Istra 1961 preokretom je na Aldu Drosini pobijedila Slaven Belupo 2:1 (0:1).

Slaven Belupo u vodstvo je doveo Ivanovski u 23. minuti iskoristivši kazneni udarac nakon što je jedan domaći nogometaš igrao rukom u svojem šesnaestercu.

Istra 1961 uspjela je preokrenuti rezultat s dva gola u razmaku od dvije minute. Prvo je Ottochian preciznim udarcem s petnaestak metara s lijevog krila u 58. minuti pogodio suprotni kut gostujućih vratiju za 1:1. Potom je Roce u 60. minuti sličnim udarcem, ali s desnog krila, zabio za 2:1.

Utakmica je odigrana pred 500 gledatelja, a glavni je sudac bio Dario Bel.

Osma Istra 1961 ima 24 boda, četiri više od devete Cibalije, a sedam od posljednjeg Rudeša. Slaven Belupo ostao je peti s 31 bodom.

Na vrhu je Dinamo s 56 bodova, drugi je Hajduk s 50, a treća Rijeka s 47 bodova.