HRVATSKI reprezentativac Ivan Perišić postigao je pobjednički pogodak za Borussiju Dortmund koja je s minimalnih 1:0 savladala domaćina Mainz u polufinalu njemačkog Liga Total kupa.

Turnir se igra po sistemu dva puta po 30 minuta igre, a Perišić je pobjednički pogodak postigao nakon samo tri odigrane minute drugog poluvremena. Götze je s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, a Perišić je nebeskim skokom nadvisio sve i neobranjivo poslao loptu u vratarevu desnu stranu.

Bayern i HSV bez Hrvata

Njemački bundesligaš HSV, klub našeg Mladena Petrića, drugi je finalist njemačkog Liga total kupa nakon što je u polufinalu savladao minhenski Bayern, za koji nisu igrali Olić i Pranjić, s 2:1.

Oba pogotka za HSV zabio je Korejac Son Heung-Min (7., 30.), dok je strijelac počasnog pogotka za Bayern bio Toni Kroos (57.). Podsjetimo, ovaj turnir se igra po sistemu dva puta po 30 minuta.

HSV će se tako suprotstaviti njemačkom prvaku Borussiji Dortmund u finalu Liga total kupa koje je na rasporedu u srijedu od 20.30.