Iversonovih 60 koševa za pobjedu Sixersa, Kukoč 5 koševa u pobjedi Bucksa

TONI KUKOČ prvi put je ove sezone startao u početnoj petorci Milwaukee Bucksa, a njegov je sastav uvjerljivo nadigrao Atlanta Hawkse sa 113:83.

Kukoč je priliku u početnoj petorci Bucksa dobio zbog ozljede kažiprsta najboljeg strijelca njegove momčadi Michaela Redda, te je za 37 minuta provedenih na parketu postigao pet koševa (šut iz igre 2-6, trica 1-3, slobodna bacanja 0-1) uz sedam skokova, šest asistencija, četiri osvojene lopte i jednu blokadu. Najbolji strijelac Bucksa bio je Desmond Mason (23), a Hawksa Antoine Walker (21, 10 skokova).

Allen Iverson odigrao je najbolju utakmicu karijere, te sa 60 pogodaka predvodio Philadelphia 76-erse do 112-99 pobjede protiv Orlando Magica. Tih 60 koševa najbolji je učinak u karijeri Iversona, koji je postao tek 18. igrač u povijesti NBA koji je na jednoj utakmici ubacio 60 ili više.

"Ovo je najbolja pojedinačna predstava koju sam vidio uživo. Iverson je fantastičan igrač i pravo je zadovoljstvo biti njegov trener. Mislim da bismo svi trebali uživati u njegovim igrama dok je još aktivan košarkaš", pun hvale za Iversona bio je trener Sixersa Jim OBrien.

Steve Francis (32, 13 skokova, 8 asistencija) bio je najučinkovitiji u sastavu Magica.

Detroit Pistonsi bez većih su problema u najjačoj utakmici večeri sa 107-86 svladali Washington Wizardse. Chauncey Billups (21) bio je najbolji kod Pistonsa, a Gilbert Arenas (24) kod Wizardsa.

Pregled rezultata NBA utakmica:

Philadelphia - Orlando 112:99
Mario Kasun - na listi ozlijeđenih
Detroit - Washington 107:86
Milwaukee - Atlanta 113:83
Toni Kukoč - 37 minuta, 5 koševa (šut iz igre 2-6, trica 1-3, slobodna bacanja 0-1), 7 skokova, 6 asistencija, 4 osvojene lopte, 1 blokada