Izvrsnom igrom Srne Šahtar došao do preokreta

NOGOMETAŠI Šahtara iz Donjecka vratili su se na prvo mjesto ukrajinske Više lige nakon što su u gostima pobijedili kijevski Arsenal 4:2 u utakmici 23. kola.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna i kapetan Šahtara sudjelovao je u akcijama kod dva pogotka svog kluba. Prvog u 51. minuti kada je Rodriguez izjednačio na 1:1, te kod trećeg u 74. minuti kada je Brandao doveo goste u vodstvo 3:2.

Arsenal je vodio u dva navrata, s 1:0 i 2:1, ali je Šahtar do kraja okrenuo utakmicu i ubilježio sedamnaestu prvenstvenu pobjedu. Bila je ovo ujedno osma gostujuća pobjeda Šahtara u deset utakmica koliko su odigrali.

Viša liga, 23. kolo:

Arsenal Kijev - Šahtar Donjeck 2-4 (Zakarljuka 27, Lisenko 55 / Rodriguez 51, Kračenko 66, Brandao 74, Gai 86)

Redoslijed: 1. Šahtar Donjeck 53 (-1), 2. Dinamo Kijev 51 (-1), 3. Dnjepr Dnjeprpetrovsk 48 (-1), 4. Metalist Harkiv 46, 5. Tavrija 36...