James i Bacca 100-postotnu Kolumbiju gurnuli u drugi krug Cope, Ameri razbili Kostariku

CARLOS BACCA i JAMES RODRIGUEZ golovima su u prvih pola sata utakmice protiv Paragvaja osigurali pobjedu (2:1) i u drugom kolu skupine Copa Americe.

Victor Ayala stigao je tek smanjiti u 71. minuti, prije nego što je nade Paragvaja u veliki povratak prekinulo isključenje Oscara Romera u 81. minuti.

Kolumbija je ovom pobjedom osigurala prolazak grupe na prvenstvu obje Amerike i u zadnjem kolu igra protiv Kostarike.

Daleko najveće iznenađenje prošlog SP-a, na ovom natjecanju i bez Keylora Navasa na golu, nije ni blizu izdanja iz Brazila i nakon remija bez golova s Paragvajem u prvom kolu, u drugom su teško stradali od domaćina SAD-a, koji je pobijedio 4:0 golovima Clinta Dempseya u 9., Jermainea Jonesa u 37., Bobbyja Shou Wooda u 42. i Grahama Zusija u 87. minuti.

Nakon dva kola Kolumbija ima 6 bodova, SAD 3, a Paragvaj i Kostarika po jedan.