Janica 19. u superveleslalomu

U SVOM prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu u švicarskom Sankt Moritzu hrvatska skijašica Janica Kostelić nije se uspjela okititi odličjem.

U superveleslalomu, disciplini u kojoj je Janica prošle godine osvojila srebrnu medalju na Olimpijskim igrama, vodeća skijašica svijeta zauzela je 19. mjesto sa 1.77 sekundi zaostatka za pobjednicom, Austrijankom Michaelom Dorfmeister.

Nakon trećine staze Janičin zaostatak je bio tek 28 stotinki, ali u središnjem dijelu izgubila je preko sekunde, te je već tada postalo jasno da neće biti ništa od odličnog plasmana.

Šteta, jer staza je bila odlično pripremljena, sa dosta tehničkih dijelova, što je trebalo ići u korist Janice, ali ovo jednostavno nije bio njezin dan.

Veliko iznenađenje priredile su Amerikanke, koje su osvojile dva odličja, srebrna je bila Kirsten Clark sa dvije stotinke zaostatka za Dorfmeister, a brončana Jonna Mendes sa 15 stotinki zaostatka.