Janica 2. mjestom osvojila mali Kristalni globus

JANICA je osvojila 2. mjesto u mariborskom slalomu i tako osvojila mali Kristalni globus prije nego što se odvoze sve slalomske utrka.

Janica je nakon prve vožnje bila također na 2. mjestu s vremenom 49.47. Prva je bila Paerson za kojom je Janica kasnila 67 stotinki. Nika i Ana nisu se plasirale u drugu vožnju.

´Ova dva dana puno se toga događalo. Da budem iskrena, već se posljednjih tjedan dana nisam dobro osjećala, a kulminiralo je jučer. Navečer sam povraćala i dehidrirala. Na kraju sam završila na infuziji. No, nisam mogla odustati, morala sam biti na stazi zbog naših divnih navijača´, kazala je Janica.

Forma Anje Paerson je u usponu, ubilježila je tri uzastopne pobjede i bit će jedna od favoritkinja na SP u St. Moritzu.

´Nemam riječi. Anja je stvarno odlična. Danas me je između vožnji pokušavala oraspoložiti, pričala mi je viceve´, dodala je Janica.

Nika Fleiss i Ana Jelušić nažalost nisu izborile drugi lauf. Nika je sa startnim brojem 30 osvojila 35. mjesto sa 3.62 sekunde zaostatka. Ana Jelušić, koja je imala startni broj 61, bila je na kraju 40. sa 3.76 sekunde zaostatka. Trideseta u prvoj vožnji Nijemica Maria Riesch imala je zaostatak 3.04 sekunde.

U Mariboru je, po tradiciji, bio velik broj hrvatskih navijača, njih oko osam tisuća, koji su stvarali bučnu atmosferu. Nažalost, neki od njih su za vrijeme prvog laufa prešli granicu korektnog navijanja, bacajući grude.