Janica četvrta u Aareu, prva u ukupnom poretku

NAŠA skijašica Janica Kostelić zauzela je četvrto mjesto na superveleslalomu Svjetskog kupa u švedskom Aareu, čime je preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Janica je na stazi Olympia, na kojoj je prije četiri godine osvojila svoj prvi Kristalni globus, zaostala za pobjednicom Austrijankom Michaelom Dorfmeister 54 stotinke sekunde.

Izvrsna vožnja trostruke olimpijske i svjetske prvakinje u Aareu u disciplini koju nije vozila više od mjesec dana dobiva na težini i zbog činjenice da je za samo jednu stotinku sekunde bila brža od lokalne heroine Anje Paersson, koja je zauzela peto mjesto, dok je do danas vodeća Finkinje Tanja Poutiainen bila 24. i osvojila tek sedam bodova.

Janici je četvrto mjesto iz Aarea najbolji superveleslalomski rezultat ove sezone u kojoj je u ovoj disciplini bila peta u Lake Louisu i šesta u Altenmarktu. Janičin najbolji rezultat karijere u superveleslalomu je drugo mjesto iz Aspena 2002., a danas joj je do postolja i trećeg mjesta dijelilo svega dvije stotinke sekunde.

Drugo mjesto u Aareu zauzela je Austrijanka Alexsandra Meissnitzer (+0.45), a treće Talijanka Lucia Recchia (+0.52).

Sa četvrtim mjestom i novih 50 bodova Janica Kostelić prije sutrašnjega veleslaloma vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 929 bodova, te ima 20 bodova više od Poutiainen, a 28 od Paersson.