Janica odlična četvrta u veleslalomu

NAJBOLJA hrvatska skijašica i trostruka olimpijska pobjednica Janica Kostelić osvojila je odlično četvrto mjesto na drugom veleslalomu Svjetskoga kupa u američkom Aspenu, zaostavši za pobjednicom Španjolkom Mariom Rienda Contreras 68 stotinki.

Drugo mjesto pripalo je Šveđanki Anji Paerson, dok je treća bila Austrijanka Kathrin Zettel.

Janica je nakon prve vožnje bila osma, a u drugoj je doskijala do odlične četvrte pozicije.

Janica je u prvoj vožnji startala prva, te je stazu u Aspenu odvozila za 59 sekundi i 26 stotinki.

U prvoj vožnji nastupile su još tri hrvatske skijašice, ali se nijedna od njih nije uspjela plasirati među 30 najbržih u drugi "lauf".

Ana Jelušić je bila 44. sa 3:22 sekundi sporijim vremenom od vodeće, Mateja Ferk je zauzela 56. mjesto sa točno pet sekundi zaostatka, dok Nika Fleiss nije završila utrku.

Drugu vožnju Janica je odvozila vrlo dobro. Iako je u jednom trenutku malo jače zapela za jedna vrata, drugu je vožnju odvozila za 58 sekundi i 59 stotinki, te zauzela odlično čevrto mjesto.

Bolje od Janice bile su Austrijanka Kathrin Zettel, Šveđanka Anja Paerson i Španjolka Maria Jose Rienda, koja je ostvarila najbolje vrijeme od minute, 57 sekundi i 17 stotinki.

Prošle godine je u Aspenu Kostelić bila druga u veleslalomu, a na startu sezone u listopadu u Soeldenu bila je druga.

U veleslalomu Janica Kostelić sa 130 bodova drži četvrto mjesto, dok je u ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon šest utrka na šestom mjestu sa 178 bodova.

Vode Austrijanke Michaela Dorfmeister (334) i Alexandra Meissnitzer (260), no sutra će zaostatak sigurno biti manji jer se u Aspenu vozi prvi slalom sezone.

U nedjelju su na rasporedu dvije utrke Svjetskog kupa. U 10:15 muškarci voze kombinaciju, a prva vožnja ženskog slaloma na rasporedu je u 18:00.