Janica osma, Anja Paerson pobjednica veleslaloma

NAŠA najbolja skijašica Janica Kostelić nakon 19 mjeseci pauze vratila se na skijaške staze. U prvoj utrci ovogodišnjeg Svjetskog kupa Janica je bila 8. Pobjednica veleslalomske utrke je Šveđanka Anja Paerson.

I drugu vožnju Janica je odvozila tehnički besprijekorno, no dobar rezultat iz prve vožnje nije uspjela zadržati.

Janica je nakon prve vožnje bila odlična četvrta, ali u drugom nastupu izgubila je nekoliko pozicija, te je ukupno bila osma sa 2.46 sekundi zaostakta za pobjednicom, Šveđankom Anjom Paerson, ukupnom pobjednicom Svjetskoga kupa i osvajačicom maloga kristalnog globusa u veleslalomu prošle sezone.

Drugo mjesto zauzela je Finkinja Tanja Poutiainen sa 32 stotinke zaostatka za Paerson, a treće Španjolka Maria Jose Rienda Contreras sa 1.57 sekundi zaostatka.

Janica je u utrci Svjetskog kupa sudjelovala nakon 19 mjeseci pauze i pokazala je da se na nju može ozbiljno računati u novoj sezoni. Nastup olimpijske pobjednice Janice Kostelić svi su očekivali s velikim zanimanjem jer nisu znali što će naša najbolja skijašica pokazati.

Nika Fleiss u prvoj je vožnji zauzela 53. mjesto sa 5.31 sekundi zaostatka za Paerson, pa nije nastupila u drugoj vožnji.