Janica ostvarila jedinstveni rezultat u povijesti Svjetskog kupa

NAJBOLJA svjetska skijašica Janica Kostelić  u njemačkom Ofterscwangu došla je do prve slalomske pobjede u ovoj sezoni. Janica je time ostvarila jedinstveni rezultat u povijesti Svjetskog kupa pobijedivši u istoj sezoni pobijedila u svih 5 disciplina.

Janica Kostelić ove je sezone pobijedila u svih pet disciplina (slalom, veleslalom, super-G, spust i kombinacija). Blizu takvog podviga bio je Amerikanac Bode Miller, koji je prošle sezone trijumfirao u četiri discipline, nedostajala mu je pobjeda u kombinaciji.

Priča o Janičinom skijaškom grand slamu počela je 21. prosinca u Špindleruvu Mlynu, kada je slavila u veleslalomu. Zatim je sredinom siječnja u Bad Kleinkirchheimu u dva dana upisala pobjede u spustu i super-G. Tjedan dana kasnije u St. Moritzu je trijumfirala u kombinaciji, a priča je zaokružena današnjom slalomskom pobjedom u Ofterschwangu.

Nakon trećeg mjesta u prvoj vožnji Janica je u drugoj vožnji briljatno odvozila i ostvarila je najbolje vrijeme druge vožnje, i to s vrlo velikom prednošću nad ostalim skijašicama.

Janica je pobijedila s rezultatom 1:42.22, a druga Kathrin Zettel za njom kasni čak sekundu i 33 stotinke.

Na trećem mjestu je Marlies Schild s vremenom 1:43.67.

Anja Paerson, prva nakon prve vožnje, imala je prednost nad Janicom od 16 stotinki, u drugoj vožnji na prolaznom vremenu prednost je smanjila na samo 5 stotinki, no tada je odustala, promašila je vrata.

Jučer je Janica imala velikih problema sa desnom skijom i nije uspjela na pravi način izvući lijeve zavoje, a mučila se i s temperaturom. U šesti slalom sezone, unatoč problemima, ušla je agresivno, s puno optimizma, što joj je i donijelo veličanstvenu pobjedu.

Čini se kako će u Torinu biti vrlo zanimljivo, te s obzirom na Janičinu formu i rezultate ove sezone, naša najbolja skijašica u svim će disciplinama biti opasan protivnik ostalim skijašicama.

Nika Fleiss na kraju je završila kao 15., a Ana Jelušić kao 21.

Tijek prve vožnje:

Janica je otvorila utrku odličnom vožnjom, tehnički besprijekornom. Posebno je dobro odradila gornji dio staze, na cilj je ušla s vremenom 00:50.04.

Treća je startala Anja Paerson, koja se u velikom stilu vratila u borbu za veliki kristalni globus. Isto je dokazala i ovom utrkom, skinuvši Janicu sa vodeće pozicije. Šveđanka je bila brža 16 stotinki, što dovoljno govori o tome koliko je Janica dobro odvozila.

Između Janice i Anje ugurala se sjajna Kathrin Zettel, odvozivši još jednu sjajnu utrku. Odlična je bila i Nicole  Hosp, koja je nakon prvi šest skijašica  zauzela četvrto mjesto, odmah iza naše Janice.

Deseta je startala naša Nika Fleiss, koja u protekla dva dana nije uspjela doći do bodova. Samoborka, inače vrlo dobra u ovoj disciplini, odlično je, kao i Janica odvezla gornji dio staze, da bi u donje povećala zaostatak, završivši utrku sa vremenom 00:51:19, što joj je bilo dostatno za sedmo mjesto.

Ana Jelušić startala je 13., i na stazi nije izgledala dobro. Za vodećom Šveđankom zaostala je čak 2.14 sekunde, no uspjela je dohvatiti drugu vožnju.

Tijek druge vožnje:

Utrku je otvorila Nijemica Kathrin Hoelzl, kojoj je ovo prvi put da je ušla u drugu slalomsku vožnju. No, Nijemica je odustala već u gornjem dijelu staze, te će se morati zadovoljiti tek jednim bodom.

Iza Nijemice na startu se našla naša Ana Jelušić, koja ove sezone nije uspjela ponoviti sjajno peto mjesto iz Aspena prošle godine. Riječanka je nešto bolje odvezla gornji dio staze, da bi nakon prolaza izgubila ritam, napravivši nekoliko sitnih grešaka. Ana je završila utrku sa vremenom od 1:46:08.

Nakon Hoelzl, odustala je i Frida Hansdotter, pa je Anu s vodeće pozicije skinula Japanka Noriyo Hiroi. Uslijedile su dvije odlične Talijanke, Chiara Costazza i Annalisa Ceresa, koje su podgrijale talijansku nadu uoči Olimpijskih igara u Torinu.

Nika Fleiss, nakon odličnog 11. mjesta u prvoj vožnji nakon druge vožnje zabilježila je rezultat 1:45:41.

Janica je fenomenalno odvozila drugu vožnju. Ostvarila je za čak sekundu i 45 stotinki bolje vrijeme od tada vodeće Marlies Schild.