Janica osvojila 5. mjesto u superveleslalomu

JANICA je peti super-G sezone završila na 5. mjestu s vremenom 1:17:61 zaostavši za vodećom Goetschl 66 stotinki.

Na prvom i drugom prolazu Janica je imala vrijeme 38 stotinki slabije od tada vodeće Meissnitzer.

Vodeća skijašica došla je tako do novih 45 bodova i sada u Svjetskom kupu nakon 20 utrka ima 1136 bodova.  U ukupno pet utrka superveleslaloma Janica Kostelić je već skupila ogromnih 215 bodova, s čime je u samom vrhu ove discipline.

Drugo mjesto u Cortini osvojila je Austrijanka Alexandra Meissnitzer sa 26 stotinki sekunde zaostatka za Goetschl, dok je treća Kanađanka Melanie Turgeon zaostala 28 stotinki. Za Goetschl je to 24. pobjeda u karijeri, ali i prva nakon trijumfa u kombinaciji u Aareu 2002.

Staza se činila teška budući da čak 11 skijašica nije došlo do cilja. Među skijašicama koje nisu stigle do cilja nalaze se Dorfmeister i Kostner.

Janica je startala 24.

Prvih 5:

Start je bio na 2180 m nadmorske visine, a cilj na 1580 m. Temperatura je bila -1°C na startu,  0°C na cilju.

U srijedu je u Cortini u istoj disciplini Janica bila 7.

Ove sezone samo jednom nije bila među prvih 10 na utrkama veleslaloma. Bilo je to i Val d´Isereu kada je zauzela 14. mjesto.

Najbolji rezultat ove discipline bilo je drugo mjesto u Aspenu.