Jelavić izborio penal, Rangers na vrhu

NOGOMETAŠI Rangersa pobijedili su St. Mirren s 2:1 u zaostaloj utakmici 18. kola škotskog Premiershipa i barem privremeno skočili na vrh ljestvice.

Rangers sada ima 77 bodova, jedan više od najvećeg rivala Celtica koji ima i odigranu utakmicu manje.

Nikica Jelavić ponovno je imao značajnu ulogu u pobjedi Rangersa premda ovom prigodom nije postigao pogodak. No, u drugom je poluvremenu, pri rezultatu 1:1, izborio jedanaesterac, nakon što je u kaznenom prostoru prekršaj nad njim napravio John Potter. Precizan s bijele točke je u 52. minuti za konačnih 2:1 bio Steven Whittaker.

Prije toga je Rangers na njegovom Ibroxu u 33. minuti u vodstvo doveo bivši bosansko-hercegovački reprezentativac Saša Papac. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Darren McGregor.