Jelavić zabio pa promašio penal, Rangersi pobjedom izbili na prvo mjesto

NIKICA JELAVIĆ otvorio je pogotkom s bijele točke put do pobjede svome Rangersu u 4. kolu škotskog Premiershipa.

Aktualni škotski prvak je slavio na gostovanju kod Invernessa s 2:0, a obrana domaćina je kapitulirala tek u 60. minuti kada je Jelavić iz kaznenog udarca svladao Ryana Essona. Jedanaestercu je prethodio prekršaj Rossa Tokelyja na Stevenu Naismithu, a tom je prilikom domaći branič dobio i crveni karton.

Jelaviću je to bio drugi prvenstveni pogodak ove sezone, a samo osam minuta kasnije je mogao zabiti i treći. Tom Aldred je u šesnaestercu srušio Dorina Goiana, a sudac je ponovno pokazao na bijelu točku. Loptu je opet uzeo naš napadač, ali je dvoboj ovaj put dobio Esson. No, nije mu to pomoglo jer je na odbijenu loptu natrčao Maurice Edu i Rangers je ipak poveo s 2:0.

Edu je u 75. minuti dobio drugi žuti karton tako da su momčadi završile utakmicu s istim brojem igrača, ali to nije pomoglo Invernessu da izbjegne poraz.